Georgo2010

Jak mohou odbory (při splnění plánů) přimět vedení společnosti, aby zvýšilo platy svým zeměstnancům bez snižování stavů?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nápadem, jak zvýšit zisk společnosti, který by se pak mohl rozdělit. Je nutné si uvědomit, že zdrojem peněz jsou zákazníci, nikoli vedení společnosti. Odbory mohou poukázat na nesprávný způsob hospodaření, pokud k němu dochází.

Další odpovědi
Sůwa

Odbory k ničemu společnost přimět nemohou, mohou pouze vyjednávat o podmínkách k splnění svých požadavků. To by byla hodně netypická situace v součsné době, do hospodaření firmy odbory nevidí a neznají tedy reálné možnosti. Snad jedině v případě, že by tento nárok vyplýval z kolektivní smlouvy, pokud ještě něco takového existuje.

casey

praxe je vetsinou takova, ze se zacne hrozit stavkou a kazdy kdo stavkoval vzdy penize dostal, napr. ridici tramvaji, pak autobusu, piloti aerolinek, policiste, naposledy lekari. Jen je potreba pracovat v odvetvi, kde dojde k nejakemu kolapsu, jinak to s nikym nehne. A se splnenim planu to ani nemusi souviset.