huxa

Jak mohou lidi, stavějící se za práva homosexuálů, stavět i za práva věřících, většinou muslimů či křesťanů?

Je to jako bych doma choval lišku a zajíce a chtěl bych obě dvě zvířátka mít stejně rád, oběma nechat stejné právo na život a dělání si, co chtějí, ovšem není to dlouhodobě udržitelné, buď zajíc uteče nebo jej liška sežere.

Nejlepší odpověď
ivzez

Reakce na odpověď Pepy25:

Já to mám naopak: respektuji a podporuji práva menšin (pokud
nezasahují do práv někoho dalšího) a právo věřících na jejich víru.

Na rozdíl od „správného liberála“ by mne nikdy
nenapadlo vnucovat někomu SVOU víru …

Očekávám, že podobně budou ostatní respektovat práva
ostatních skupin/menšin/jed­notlivců (navzájem) i práva má.

Já jsem věděla, proč mi jsou liberálové podezřelí … (-;

Další odpovědi
Drap

Takový už je zkrátka svět. Každý z nás má právo na svůj názor. Ostatní tyto práva musíme respektovat, pokud nezasahují do práv někoho jiného, i když se nám třeba zdají scestná.

ten který je

Protože to snad ani nemyslí vážně.Nevěřím že jsou tak naivní.

Agneta

Je to problém stádových ovcí:DDD
Podobně je to s tetováním a pleší…(že by podobnost čistě náhodná?) :DDD

Funna

netuším o kom mluvíš, ale pokud to někdo dělá, tak to nedělá protože věří jedné, nebo druhé skupině, ale jen kvůli sobě a svému egu, aby vypadal v očích všech co nejlépe…

Pepa25

?? Správný liberál respektuje práva všech: práva homosexuálů i právo věřících na svou víru. Samozřejmě se mu nebudou líbit konzervativci, kteří chtějí omezit práva homosexuálů ani snahy omezit svobodu vyznání, bude respektovat jejich právo vyjádřit svůj názor, ale ne omezování práv druhých („že by jeden sežral druhého“). Přirovnání se zvířátky mi proto přijde mimo mísu: svoboda nese sebou i odpovědnost a povinnosti a liberál očekává, že jako on respektuje práva druhých, budou tak i oni činit mezi sebou …
Doplňuji:
ivzez: napsala jste to přesně. Já jsem teoretizoval, sám se za liberála nepovažuju.