postcd

Jak mohou být nápoje z plastových láhví zdravotně nezávadné, když lidé dávají do plastového odpadu, co je napadne?

i přes třídění se tam dostane ledacos, ne?

Nejlepší odpověď
annas

PET lahve se dále zpracovávají tak, aby se zajistila jejich hygienická nezávadnost u nových lahví.

„Z PET lahví se vyrábí buď opět PET lahve nebo vlákna. Když se z nich vyrábí vlákno, tak se nejprve nadrtí na malé kousky tzv. PET "flakes.“ Tyto kousky se pak ve vodní lázni vyperou a zbaví se zbytků víček, etiket nebo lepidel, kterým je etiketa přilepená. Vyprané „flejky“ se usuší a připraví na další zpracování. To platí i o zbytcích víček.

Nadrcené a vyprané PET láhve se následně ve speciálních strojích zahřívají na teplotu okolo 200°C a jsou vytlačovány speciálními tryskami, kde z nich vzniká syntetické vlákno.

Na výrobu nových PET lahví se používá stejná technologie jako u výroby silonových vláken, akorát se vyrobí nové jádro lahve, která se zvenku i zevnitř potáhne novým materiálem, aby se zajistila hygienická nezávadnost nového výrobku."

http://alik.id­nes.cz/nez-se-z-pet-lahve-stane-mikina-de7-/alik-alikoviny.asp?c=A110217_­143237_alik-alikoviny_mrk

Další odpovědi
cukrar

a leccos se teplem zruší.
Jak víte, že z odpadu se dělají nové petky?

anonym

Technické služby v blízkém městě dělají z rozdrcených petek (opět to nějak lisujī), lavičky, květináče, zkoušely i různé kotce ( na psy, kočky nebo králíky).Pokud jim zadáš nějaký předmět (poličku, skřīňku do garáže atd.) jsou ochotni to vyrobit.

anonym

nemyslím si, že by z recyklovaného plastu dělali pet láhve