aron

Jak moho získat trvalé bydliště

Po rozvodu bydlím u otce který nesouhlasí abych se u něho nahlásil k trvalému bydlišti.Jak dlouho musím u něho bydlet abych získal trvalé bydliště automaticky nabo jak ho získám.
Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud s tím otec nebude souhlasit, tak trv.bydliště nezískáte. Jedině v případě, že by nemovitost měla více spolumajitelů, pak by vám stačil souhlas jednoho z nich. Nerozumím tomu, proč na tom tolik bazírujete. Nahlaste se na úřad a je to. Já bych to nehrotila. Z toho, že se k otci přihlásíte stejně nevyplývají žádná práva k bydlení, nebo to, že si tam prostě můžete být. Prostě nemáte stejně na nic nárok i když se tam přihlásíte.
Doplňuji:
Dr.Axl, kde je odpověď, jen tu probíráte Michalovu odpověď, to si nehte do diskuze. Když se vám jeho odpověď nelíbí, tak úplně postačí nedat bodík a zbytek řešit jinde,,,

Další odpovědi
anonym

V tomtéž článku se ovšem píše něco jiného:

  1. K trvalému přihlášení je potřeba nájemní smlouva.
  2. Samotné přihlášení pronajimatele k ničemu nezavazuje.

Kole, konečně si uvědom, že v rubrice Zdraví a Právo a zákony, není prostor pro laické dohady a poškozující chybné rady.
Přečti si znovu příslušnou pasáž, máš-li tak krátkou paměť:
Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.
Doplňuji:
ad kropítko, má odpověď je jasná v bodu 1), tj. bez nájemní smlouvy přihlášení nemůže získat.
Zcela opomíjíš dopad chybných právních rad, což je meritum mé odpovědi!
Bohužel jsi sama uvedla právně chybný názor (kromě překlepů).
Trvalé přihlášení není závazné pro pronajimatele, ale naopak nájemci umožňuje veškeré sociální podpory, příspěvek na bydlení apod., protože se odvíjí od místně příslušného sídla samosprávy.
Už tu bylo opakovaně řečeno, pokud někdo nerozumí zákonům nebo si není jist, ať se proboha zdrží zavádějících subjektivních dojmů.
Pro tazatele to může mít opravdu zcela dramatické důsledky.
Proto ta důrazná citace kodexu, který pravidelně v této oblasti též lehkomyslně a nezodpovědně porušuješ.
Tato rubrika není žádné kecací fórum, tady jde o závazné právo a neznalost zákona sice neomlouvá, ale rozhodně nedává nárok na svévolné výklady laiků.
Respektuji, žes tu téměř od zrodu i fakt, že ses zasazovala o serióznost, korektnost a zkultivování Odpovědí. Tak se tomu, probůh laskavě sama nezpronevěřuj!
Tady už nejde o žádné bodíky, ale o jednoznačnou, nepřekroucenou pravdu!!

Michal Kole

Dneka píšou na serveru novinky, že můžete získat trvalé bydliště i v podnájmu a majitel nemá právo Vám do toho „kecat“.

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/260541-cerna-mura-pro-pronajimatele-bytu-notoricti-neplatici.html

Já jsem nemyslel, přihlásit si trvalé bydliště k otci, pravděpodobně s ním nájemní smlouvu nemáte.

Myslel jsem, až si najdete jiný podnájem.

Dr. AXL:

Ono často nejde odpovědět naprosto přesně, protože tazatel často dotaz nepodloží aboslutně přesně a nedá k dispozici nějaké „podklady“ a dost z nás nejsme odborníci, tak je logické že naše rada nebude plně kvalifiikovaná.

Tazatele nikdo nenutí se naší radou plně řídit.

Má mu posloužit pouze jako „vodítko“, že ho to nasměruje na správný úřad, lékaře, specializovaný web.

kropitko

Dr. Axl vybodni se na moje překlepy a raději si znovu přečti otázku tazatele, vůbec se nezajímá o nějaký pronájem, jen chtěl vědět, jak získat trv. bydlení u otce, no a pokud mu to otec nepovolí, tak má prostě smolíka. O nájmu nenapsal tazatel ani slovo. Na to aby dostal soc. dávky může být klidně hlášen na úřadě,,,

anonym

ad kropítko, pokud by ti uniklo, kde se ti zadařila gramatická hrubka, zkus se podívat do netového slovníku na spisovný tvar slovesa „nechat“!

kropitko

Hele, to je jediný co umíš, víš kulový, špatně odpovíš a pak aby to nevypadalo blbě, tak blábolíš ještě větší kraviny než co jsi napsal původně a hledáš chlup,,no tak gratuluji, tak jsi ho našel. Já myslím, že tazatel moji hrubku přežil, ostatní taky, no a jestli tobě to tak vadí, tak napiš adminovi, ať mi dá pětku z pravopisu.

kropitko

A skutečně jediná možnost, jak se k otci přihlásit je, že s tím otec bude souhlasit, případně pokud má nemovitost více majitelů, tak postačí jednoho z nich. Moje odpověď je správná, na rozdíl od tvé, kde odpovídáš na něco úplně jiného,,co je tedy jasné z tvého doplnění,,bod 1) blábol,,prostě když ten otec nechce, tak s ním přeci nesepíše ani tu nájemní smlouvu,,kdyby mu chtěl povolit aby se tam přihlásil, tak to je pak jiná, to už je jen na nich, jak to ošetří, jestli smlouvou a nebo bez.

anonym

Nějak ses nám rozčertila, a hned na třikrát, uklidni emoce. Nějak jsi zcela opominula své tvrzení, jež cituji:
„Prostě nemáte stejně na nic nárok i když se tam přihlásíte.“ To prostě není pravda, protože právě příspěvek na bydlení je podmíněn trvalým přihlášením v daném bytě, na úřadě by mu to nebylo nic platné.
A u Michal jsem jen citoval jeho článek, jenž vyvrací domněnku, že se může kdokoli přihlásit proti vůli pronajimatele.
Jinak to nic nemění na riziku chybných odpovědí v oblasti práva.
A první část tvé odpovědi jsem přece nikterak nezpochybňoval, tam se shodujeme, že proti vůli otce má smůlu. Proto nějak nechápu proč to překrucuješ a čílíš se k nevyřčenému a evidentní pochybení ignoruješ.
Máš-li zájem, lze vložit odkaz na platnou legistativu, z té je zřejmé, co vlastně platí. Ostatně podobný problém už tu byl probírán, postačí nahlédnout do lišty.
Odpovědi by měly ozdravit právní povědomí a ne ještě více vnášet zmatky a dohady.

kropitko

Tím že nemá na nic nárok bylo myšleno, že mu tím, že se přihlásí k trvalé bydlišti nevzniká nárok na danou nemovitost jako takovou. Nemůže ji např. obývat pokud s tím otec nebude souhlasit, neznamená to, že když se tam nahlásí, že nemovitost automaticky dědí a podobně. Pokud by mu šlo o nějaké dávky, tak postačí se nahlásit na úřad. Nic nepřekrucuji, na to tu máme jiného experta.