Jak mohla poslance napadnout ta „blbost“, aby mohli firmy znečišťovat životní prostředí a neplatit za „dělání bordelu“?

Nejlepší odpověď
Drap

Poslance napadla už celá spousta větších ptákovin. Vše to jsou ekonomické zájmy některých skupin. Celá ekologie je taky jen otázka peněz a to komu zůstanou v kapse

Další odpovědi
anonym

Mne spíš překvapí, když poslance napadne něco smysluplného, neřku-li moudrého.
Máte snad dojem, že našim politikůn jde o něco jiného, než o špinavé kšefty a nečisté příjmy do vlastních kapes?
Snad jediný v republice, kdo popírá existenci špinavých peněz je náš pan prezident. Že by bylo z Hradu tak špatně vidět? Nebo je lepší mít děravou paměť?

jmhad

Za tím stojí lobby podniků,pro kterou není problém uplatit potřebný počet poslanců.

venkovan

Ekologie je možná jen tam, kde je silná ekonomika. A pokud soutěžíme s výrobou v zemích, kde ochrana prostředí je na minimální úrovni, pokud vlastně je, nemáme šanci na trhu obstát. A tím i taková vyspělá země ze svých norem na péči o prostředí ustupuje.
Sice u nás se zbytečně firmám ustupuje, nicméně my vidíme jen firmy. Nevidíme, že bychom si také měli vyměnit auta, pořádne zaizolovat domy, kanceláře apod., protože i tím sami přispíváme k znečištění prostředí.
Je to prakticky neřešitelná otázka – vyřeší ji až krach naší energeticky náročné civilizace – pokud bude ještě co řešit.