Mili @

Jak mohl zmizet národ Etrusků?

Jejich existence je dnes známa vlastně jen z asi z hrobek…

Nejlepší odpověď
BEAES

http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2007081707

Další odpovědi
hanulka11

Etruskové byli vlastně turci

První stopy etruské civilizace se objevují v Itálii okolo roku 1200 před naším letopočtem. Etruskové se vyvíjeli neuvěřitelně rychlým tempem a brzy jejich vyspělá civilizace předčila všechny okolní národy. Během 1. tisíciletí př. n. l. rozvinuli čilé obchodní vztahy s Řeckem a Kartágem a v 6. a 7. století př. n. l. ovládli i Řím. V 6. století př. n. l. byla Etrurie v plném rozkvětu, jako spolek dvanácti nezávislých států. Podivuhodné bylo architektonické umění Etrusků. Svá města stavěli podle přísně geometrických plánů, vybavili je vodovody a kanalizací, což od nich teprve převzali Římané. Stejně rychle, jak se národ Etrusků vyšvihl na výsluní, tak rychle zmizel. Postavila se mu v roce 509 př. n. l nově vzniklá římská republika a za pouhých 200 let v roce 309 př. n. l. padly poslední výspy Etrusků v Toskánsku. Prastarou etruštinu nahradila latina a národ Etrusků zanikl.

Zdroj: http://www.le­gendaonas.estran­ky.cz/clanky/ztra­cene-civilizace/etrus­kove-byli-turci_.html