Jak mohl někdo za komunismu bojovat proti komunismu a tady tvrdí, že komunismus neexistoval?

A mohlo se v republice bojovat i proti Čejenům, Siuxsům, Apačům…?
Máš pravdu, proti utopii se bojovat nedá, ale proti lidské blbosti ano.

Nejlepší odpověď
anonym

Jak vidíš, všechno je možné.Tak jako se po válce objevilo hodně lidí co bojovali proti nacistům, tak dneska je hodně lidí co bojovalo proti komunistü.Jenže dneska se k tomu hlásí intelektuálové, kteří se tenkrát báli život rukama a nadávali jen tak na oko.My , dělnīci, jsme kritizovali kde co, protože jsme se nebáli, že nám tu lopatu ( soustruh, sbíječku, traktor či ty krávy v kravíně) nëkdo vezme.
Proč nyní někdo nadává, že měl malý plat?Stačilo jít dělat do výroby a každý si mohl vydělat více.ALE TO SE TĚMHLE NEMAKAČENKŮM NELÍBILO, dělat na směny a na úkol.

Další odpovědi
anonym

Možná snad proti komančům a né proti komunismu.
Proti utopii se bojovat nedá.
Já proti nim bojoval do roku 1989.
Zlatej pan Havel,když tu byl.

jirkajirka

Barbakan Víš jaký je rozdíl mezi komunismem a socialismem?? A co značí ČSSR?

klumprt

Někdo bojoval za vlády KSČ proti komunismu, protože tušil, že je to blbost a ještě k tomu lidem škodlivá a stejně to nepůjde zavést. A taky že se to nikdy nikde stabilně nezavedlo.

bolak

Třeba právě tak moc bojoval, že tady díky němu nic takovýho nebylo.. co my víme jak to všechno bylo, třeba o tom jednou napíše knihu, ať je to kdo je to..

led

lahny, to je ako s tou babičkou, čo pomáhala partizánom v slovenských horách…
keď sa jej novinári po vojne pýtali, čo robila :
„varila som im jedlo, prala prádlo…“
„a oni čo?“ pýtali sa novinári
„Povedali Gut mutti. A ešte sa pýtali na akéhosi keine Partisanen. Ale čo ja stará viem, kto sa v hore túla?“ odpovedala babička.

anonym

Jasně,tady byly všechny indiánksý kmeny z Ameriky,mohl jsi ukázat sám,jak se proti nim bojuje,když jim všechno evrpoští zmetkové zabrali.
Asi jsi neměl rád Winnetoua a jiné indiánky,co?

anonym

Já, a neměl rád Vinetoua? Já jsem ho připomněl, a tys mi smazal otázku!

anonym

pro Jugar
Koukám, že jsi ještě neprozřel.Sice Havel býval za komunistů zavřený, ale ve vězení se měl daleko lépe než jiní.Stačí si na netu přečíst DOPISY OLZE a porovnat s dopisy vězňů v padesátých letech.
Prominenti CHARTY byli placení ZÁPADEM a měli se lépe než lidí pracujícï ve fabrikách.

anonym

Lahny, jen tak naokraj. Byl jsem nedávno v sanatorium a byl tak i člověk, který byl zavřený s Havlem a vyprávěl nám zážitky jako: on žral z porcelánového talíře a nerezovou lžičkou a my z ešusu a hliníkovou lžíci. My dřeli jak ta hovada a on, V.H., chodil se složkami pod paží k bachařům do kanclu…

anonym

Buď rád,že tu pan Havel byl,jinak by ses do tý Austrálie nikdy nedostal!!!!
Hahahaha.

anonym

A víš, že by mi to nevadilo.Alespoň bych měl dceru v české republice a doma spokojenou manželku.Nyní manželka każdou chvíli brečí, naříká, že nemohla povozit ani jedno vnouče v kočárku A NEPOZNALI JSME VNOUČATA JAKO MIMINKA.
Raději být v kleci a mít spokojené manželství než mít doma ubrečenou manželku a kvůli smutku se nemoci ani pomilovat, protoże na to kvůli smutku nemá náladu.

anonym

Tak proč žiješ ještě tady,když jsi mohl hned fouknout a měl bys spokojený život dodnes.

anonym

Nejsem zrádce českého národa jako jiní.V Čechách se narodili mí rodiče, v Čechách jsem se narodil i já Čechách chci i zemřít a být pohřben jako mí předci.
A jak se řīká Z BOJE SE NEUTÍKÁ, to jen zbabělci utīkajī.A ten kdo emigroval je podle mně zbabělec když nedokázal překlenout překážky.

anonym

Hahaha, a ty jsi byl kde, když je možnost svobodného cestování?

anonym

Asi v Uzbekistánu.

anonym

Tam asi ne, tam je potřebné vstupní vízum a tobě by ho nedali, protože jsi bojoval proti komunistům!

anonym

Tak bych šel asi na západ,do mongoslka přes ameriku

anonym

Třes rukou se projevuje nesprávným složení slova. Parkinson ?