Danina65

Jak moc znáte klávesnici svého PC?

Asi každý najde umístění jednotlivých písmenek.Ale kde se skrývá přehlasované a?Najdete bez zaváhání stupeň pana Celsia?Ovládáte čudlíky zvané F?Pro pokročilé, kolik umíte klávesových zkratek?Můj kamarád ajťák mi tvrdí, že existuje život bez myši, a že se všechno dá nahradit klávesnici.Mám ho za snílka.:-)

Odpovědi
nikolqa.o

Tvůj kamarád má pravdu. Já taky na notebooku nepoužívám touchpad a když už, tak je to vyjímka (neberu procházky po internetu, ale jen všeobecnou práci na PC). V práci to mám to samé, jinak bych se v kanceláři asi uklikala. =) Člověk který zná klávesové zkratky opravdu dobře si tím ušetří spoustu klikání. Je pravda že většina „ajťáků“ v dnešní době pomalu ani neví, že nějaké klávesové zkratky existují. Nám jich na škole taky moc neprozradili a většinu z nich jsem se musela pro ulehčení práce naučit sama. Jde jen o čas a trpělivost. Vyplatí se to. Co se týká speciálních znaků, tak ty taky v hlavě mám a když nějaký zapomenu, tabulka znaků ve Windows, či google vždy poradí.

Drap

Dokonale ji neznám.

Kepler

Co se týká psaní jakýchkoliv znaků, nemám problém – využívám mapu znaků z příslušenství, jsou jich tam mraky. Jinak spoustu kláves vůbec nevyužívám (třeba i ty F) a jen několik málo klávesových zkratek. Naprosto si s tím vystačím. Je překvapivé, jak málo lidí ví o existenci Mapy znaků.

DandeeAcer

Ano, znám ji perfektně. Jednou mi virus napadl PC a zmizely mi všechny kurzory. Pomocí klávesnice jsem si stáhl z internetu jiné :)

JájsemRaibek

Dá se říci, že klávesnici znám. Málokdy využívám koírování z wordu-vložit znak. Co se týče přehlasovaného a, o atd, to je jednoduchý.
A klávesové zkratky? Jistě. Je s podivem, když přijdu někam na úřad, kde mi vytisknou nějaký dokument a bez myši a neusálého ok nic neudělají. Ale prý je to tak učí.
Jinak ctrl p a je to.

zelí

Docela ano. Stupeň vím kde je, ä ne, ale včera jsem ho napsal omylem. Jinak já tvému kamarádovi věřím. Viděl jsem hrát jednoho kluka hru, která je dělaná na klávesnici a myš a sama o sobě je velmi těžká na bubínku (!) prostě místo mačkání a klikání bouchal na buben. Takže bez myši je to vcelku ještě v normě.