dgfdgf

Jak moc výjímečný jsou výrobci aut? Třeba Ferrari a Škoda?

Vědec nebo umělec je třeba jeden z tisíce, ale jak obtížný je vymyslet Ferrari? Když by přijímali novýho zaměstnance, tak stačí aby byl vyučenej automechanik?

A každej automechanik, si může sám vytunit auto, nebo to jen tak někdo nedodkáže? Můžu si dát do auta turbodmychadlo, nebo si sám poskládat auto, nebo to je jak kdybych chtěl vymyslet novej druh mobilů?

Odpovědi
anonym

Turbo si do auta můžeš dát ale neprojdeš STK, auto si můžeš poskládat ale zase neprojdeš STK , při nehodě každá pojištovna zjištuje technický stav vozu a pokud neodpovídá homologaci tak pojištovna odmítá plnit , de factum nesmíš mít ani jiný rozměr pneu než je uveden ve velkém techničáku ,
http://www.kon­strukter.cz/2015/03/­03/slovensky-designer-ferrari-vidi-zaklad-uspechu-v-dobre-skole/

Zvědavý

Inu auto jako takové dělají automechanici – dělníci takže ano. Vyučený automechanik – co umí italsky – v případě Ferrari

dubraro

Máš asi na mysli vývoj vozidel. To nedělá jeden člověk, podílí se na tom desítky až stovky odborníků. Jistě v tomto oboru nestačí být vyučený, konstruktéři jsou vysokoškolsky vzdělaní.
Vytunit si můžeš co chceš, ale nebudeš s tím moci jezdit po silnici. Profesionální tuningové dílny mají opět kvalifikované konstruktéry, spolupracují s výrobcem aut, která vylepšují a jejich výrobky se musí náročně testovat, než je dovoleno je prodávat a provozovat.