MK44

Jak moc vládne Kim Čong-un v KLDR?

Do jaké míry je Kim Čong-un (nebo jeho rodina) skutečným vládcem v Severní Koreji a do jaké míry jen loutkou nastrčenou, používanou a ovládanou nebo vydíranou někým jiným (např. stranicko-vojenskou klikou, ze zahraničí)? Z jakých indicií lze v tom smyslu něco odhadovat?

_____________­________________________­______________________
Poznámka pro hnidopichy, mazaly a zastánce severokorejského systému: otázky si vůůůůbec nevšímejte!

Doplňuji:
Jaký vliv na eventuální změnu situace v KLDR může mít to, zda má Kim, jakožto viditelný vůdce, opravdu takovou moc, jak se to jeví, nebo zda je figurou, kterou nastrkuje někdo skrytý v pozadí, na něhož nelze ukázat nebo ho (je?, to?) nelze vůbec identifikovat, vymezit?

Nejlepší odpověď
Drap

On a jeho rodina vládne uplně , rozhoduje do posledních detailů.

Další odpovědi
Banán88

:) asi tak jako vladci vsech ostatnich zemi mimo diktaturu, ale to je otazkou spekulaci a konspiraci .. Obama nevladne Americe, Cechum nevladne Zeman atp.. Jedine zeme o kterych vime s jistotou, ze jim nekdo vladne a kdo to je, jsou kuprikladu Rusko (mimo Medvedeva, byl jen Putinovou figurkou) a Kuba od dob Castra , nebo Cina (v dobach Tunga) atd … ale… kde je pravda, a kde jen kvalitni zasterka?

mosoj

Ví to někdo ? Do včerejška nikdo něvěděl co je s ním ?

Quimby

No to je u téhle diktatury problém. On toho obecně nikdo moc neví.
Nasadit západního agenta je problém a pokud by byl odhalen, tak je to jistá smrt.
Jediné informace jsou z oficiálních zdrojů, které můžou tvrdit bůh ví co, a uprchlíků.
Mě Kim nepřipadá už od pohledu jako schopný člověk, ale možná se mýlím, ovšem žádné diktatuře nevládne jeden člověk, ale jde o ty lidi, které vládce následují.

PetrXY

Odpověď na tuto otázku u nás málokdo zná, to vědí jen ti jeho „nejbližší“.My se můžeme pouze domnívat.

MK44

Drap → Z čeho usuzujete, že není jen „výstavní figurou“ někoho, kdo stojí vpozadí, a jen nehraje přidělenou roli?