_-Viki-_

Jak moc velký vliv mají cigarety na posilování ?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Odvažuji se tvrdit, že dost. Zhoršené dýchání, snížené prokrvování svalů, zrychlený tep – to všechno značně omezuje výdrž při cvičení.

Cigarety také snižují chuť k jídlu a bez kalorií (a hlavně bílkovin) nemá tělo materiál na zpevňování svalů. I když toto lze eliminovat „počítáním kalorií“, pokud to s posilováním myslíš vážně.

Další odpovědi
mojitek

hm,opravdu fundované odpovědi-od lidí kteří viděli činku maximálně tak v televizi.
Cvičil jsem asi 10 let a hulil taky.Cigarety mají sice vliv na dech,ale ne zase až tak zásadní.Když jsem cvičil,tak jsem tam byl asi 1,5–2 hodky.Cvičil jsem celou partii těla,chodil jsem obden.Docela jsem se bavil tím,že ostatní odpadávali po půl hodině.Důležité je nejdřív prohřát celé tělo,to neznamená půl h.na kole,ale procvičit /protáhnout celou partii těla s menšíma činkama,ale více opakování.Pak se teprve můžeš pustit do nějakých vah,taky je důležité dělat cviky tak jak se dělat mají a netahat to např.zádama,cukáním ,prohýbáním se atd. Jestli kouříš,tak minim, půl h. před tréninkem nekuř a po tréninku aspon půl h taky ne. Po tréninku si dej banán nebo nějaké ovoce(já měl vždycky na to absťák,takže jsem si to s sebou nosil v batůžku).Hlavně nebrat nějaký svinstva,jako anab.steroidy,zby­tečný je taky kupovat nesmyslný proteiny nebo jiný přípravky. Udělej si svoje základní kvalitní svalstvo poctivým cvičením bez chemie.

ReHu

Nechceš otázku upřesnit?

Buď člověk sportuje-posiluje, nebo kouří.
Obě činnosti stojí proti sobě.
Neznám sportovce, který kouří. Pouze rádobysportovce.

ReHu

Proteiny nejsou „chemie“.
Pro stavbu svalstva jsou kvalitní proteiny důležité.

mojitek

Rehu,ale to já velmi dobře vím. Ale proteiny jsou i v potravinách,a na běžné cvičení bohatě postačí,není třeba do sebe cpát extraproteiny z obchodu.Něco jiného je samozřejmě cvičení na vyšší úrovni,to je ale úplně jiná kapitola.

Psychotic

„Hlavně neber nějaký svinstva“ -kuřák
To mě dostalo 😁

mojitek

možná bysme se mohli porovnat v ringu nebo na tatami nebo v posilce,nebo na 100–200m trati.Já kuřák versus ty zjevně ne-kuřák..

Psychotic

Ale ale, internetový tvrďák, co? 🙂

mojitek

nejde o nějaký napadání,proto jsem psal i sprint na 100–200m.Blik

mojitek

proč tvrďák?Ty tady operuješ o cigaretách a nějakým svinstvu ,a že to nejde dohromady se sportem. Já chci jenom dokázat opak.A proč jen internetovej? Co já tvrdím-taky můžu dokázat.A ty?

Psychotic

„Internetový tvrďák“ je člověk, který vyzývá přes internet jiné k fyzickým soubojům, protože pokud má IQ alespoň 70, je mu jasné, že nikdo nepojede před půl republiky, aby mu to nandal někde v ringu, tudíž je to jen vytahování, to zaprvé.

I kdybys mě nakrásně přemohl v jakékoli disciplíně, nebylo by to důkazem tvého tvrzení. Zadej do googlu „Smoking and exercise“ a najdeš tisíc vědeckých studií, které tvrdí to, co já. Ukaž mi alespoň jednu, která tvrdí to, co ty. To zadruhé.

Cigarety prokazatelně svinstvo jsou, myslel jsem, že to ví i kuřáci, jen je jim to jedno (což bych respektoval). Asi jsem se spletl. Když už bych si chtěl zničit zdraví drogami, volil bych jinak. Cigára už nejsou ani cool. Já se jen smál tomu, že kuřák bude někomu radit, aby do sebe necpal „svinstva“ když sám je do sebe cpe taky, navíc ještě taková, která nemají naprosto žádné pozitivní účinky. Říká se tomu pokrytectví. To zatřetí.

mojitek

no vidíš to,a já stále budu tvrdit,že cigarety a sport není až tak velký problém.Já s tím neměl problém,a já to tvrdit můžu,protože mám zkušenost jak s vrcholovým sportem,tak i s cigaretama. A rozhodně bych neházel do jednoho pytle cigarety a „drogy“,měl by sis ujasnit co to drogy vůbec jsou(pokud máš IQ alespoň těch 70).Mimochodem-pokud cigarety a sport nejdou dohromady,tak by Železný měl v tom případě vrátit všechny medaile,včetně zlaté. Neříkám,že cigarety jsou nějakým extra přínosem (krom požitku),jen tvrdím,že jejich vliv není zase až tak negativní jak se uvádí.

Psychotic

A jsou lidé, co stále budou tvrdit, že Země je placka a že nejsme z opic.

Cigarety (nikotin) jsou droga podle každé dostupné definice.

Ale máš pravdu, jejich vliv není „až tak“ negativní. Totéž lze říct o všech ostatních drogách. Když se berou v rozumném množství, dá se to přežít. Jen, jak jsem řekl, kdyby mi nevadilo být drogově závislý, určitě bych nevolil cigára – nikotin je asi ta nejhorší možnost (požitek vs. nebezpečnost).

mojitek

až na to,že drogy jsou zcela něco jiného.Měl by sis trošku proštudovat co jsou vůbec drogy.Hlavně tady už je to asi takový zvyk,že „někteří uživatelé“ odpovídají na otázku za každou cenu,i když o tom nevědí vůbec nic.Ty jsi posiloval?Víš o tom něco,a tím nemyslím nějaký tlachy z netu?Ty jsi kuřák? Jestli ne,tak neodpovídej.Tazatel se neptal"co se o tom kdesi píše" ,ale s největší pravděpodobností chtěl znát něčí VLASTNÍ názor.Který TY ovšem nemáš.

Psychotic

Říkáš to už podruhé a já znovu opakuji, že podle každé definice a každé organizace zabývající se drogami po celém světě cigarety JSOU droga, neboli „škodlivá psychotropní látka vyvolávající psychosociální nebo fyziologickou závislost“. Možná jsi to ty, kdo by si měl něco zjišťovat.

Druhá půlka tvého blekotání je naprostá šílenost. To jako že na otázku, zda alkohol škodí při řízení auta, bychom měli odpovídat jen ti, co běžně jezdí zlití pod obraz? Jestli mají cyklisté nosit helmy se ptát jen těch, co spadli a poškodili si mozek?

Já mám totiž takový dojem, že on se neptal na ničí NÁZOR, on se ptal na FAKTA, která hovoří jasně. Pořád čekám na jediný zdroj, který existuje mimo tvůj mozek, který by podporoval, co říkáš. A i kdyby se snad ptal na názor, mám dojem, že názor nezainteresovaného má větší váhu než názor závisláka, co musí sám sobě nějak zdůvodnit huntování vlastního zdraví a peněženky.

mojitek

Blekotáš naprostý nesmysly.Cigarety a drogy jsou dvě naprosto odlišný věci. Co to pořád zvracíš za nesmysly? Mimoto-tazatel se ptal :„Jak moc velký vliv mají cigarety na posilování ?“ Čili přečti si znovu otázku -a pokud máš zkušenost jak s cigaretama,tak i s posilováním-tak mu odpověz. Vnucuješ tady nějaký "všeobecný názor ",jenže ten neexistuje. Na každého to může působit jinak,já s tím neměl sebemenší problém.Jinak plno sportovců(i vrcho­lových kouří nebo kouřilo). Nemáš ani s jedním zkušenost,tak tady netroluj a nedělej ze sebe šaška .
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Troll_%28in­ternet%29

Psychotic

Na argumenty nereaguješ, zdroj jsi stále nepředložil, uchyluješ k osobním útokům, protože nic jiného už ti nezbývá. Tato diskuze ztratila smysl. Chceš-li jít s anekdotami proti vědě a odmítat si připustit základní snadno dohledatelná fakta, nemám, co bych víc řekl.

Dej si cigáro na uklidnění a měj se hezky.

mojitek

Pořád plácáš nesmysly. Tou anekdotou jsi TY,právě. Pořád si pleteš smysl otázky-tady nepadla otázka -jestli začít kouřit nebo ne,nebo jestli tazateli dovolíš kouřit.Otázka byla :„Jak moc velký vliv mají cigarety na posilování ?“ Můj argument je jasný-mám vlastní zkušenosti s tím …i s tím-a to jsem taky tazateli napsal. Ty nemáš žádné zkušenosti,tak jak chceš vůbec „něco“ psát do týhle diskuze?Vždyť je to komický.Jo,a máš recht,jsem závislák-na cigaretách a na sportu,rozhodně lepší než poučovat bez jakýchkoliv zkušeností k tomuhle tématu odněkud z gauče.

mojitek

jaký máš s posilováním zkušenosti,ty teoretiku? Kouření -a co jako?