huxa

Jak moc se u tabletu liší DDR2 od DDR3?

Zajisté, DDR3 bude rychlejší, ale o kolik?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nevím jak v tabletu, ale v počítači má nejrychlejší DDR3 propustnost 17 GB/s, nejrychlejší DDR2 má necelých 10 GB/s.
Doplňuji:
Pochopitelně záleží i na taktu sběrnice, předpokládám, že tablety pracují s nižšími hodnotami, než stolní počítače.

Další odpovědi
anonym

DDR3 je (při stejné frekvenci) oproti DDR2 cca 2× rychlejší (záleží na přesném časování, praktický koeficient je cca 1,6–1,8) – pozor – jde o nárůst rychlosti přístupu paměti, ne o nárůst výkonosti celého zařízení.
Hlavní (zejména u ´přenosných´ zařízení) je ale úspora energie, DDR3 pracují s 80–85% spotřebou vůči DDR2.

cochee

Myslím, že v tento okamžik jsou DDR3 hlavně levnější než DDR II, jejich datová propustnost se v tabletech nevyužije :)