Dismas

Jak moc riskantní je jet do Libye k moři?

Jak moc riskantní je jet k moři do Libye, do Derny? A pokud by to bylo opravdu hodně nebezpečné, jaké je to v okolí syrské Latakíje?

Odpovědi
Kepler

Nejpodrobnější informace by měly mít cestovky, ale je otázka jestli jsou objektivní. Tomuto tématu se podrobně zabývá odkaz níže, který obsahuje ještě pár pod-odkazů. Tam by se to mohlo dobře najít.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/ne­bezpecne-zeme-ceske-ministerstvo-informuje-spatne-p05-/kolem-sveta.aspx?c=A071114­_154900_igsvet_skr

JájsemRaibek

Také na stránkách ministerstva vnitra se dá zjistit informace o rizikových zemích.
Je zde i formulář k vyplnění – registraci, aby v případě nějakých incidentů vědělo MV, zda tam je nějaký náš občan.

zelí

Lybie má 2 vlády a pořádně nevládne ani jedna, na jejim území působí IS a z Lybie byl unesen jediný Čech, kterého momentálně teroristé drží. Věřím, že pro a proti zvážíte sám, já bych do Afriky nejel.