eLx

Jak moc opovrženíhodná je ve vašem morálním kodexu krádež? Nebo ji vnímáte jako zručnost (v případě úspěchu)?

Nelynčovat. Je to jen otázka. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně jako ostatní nešvary. Slušný člověk nekrade.Nejsem věřící, ale desaterem by jsme se asi měli řídit všichni

Další odpovědi
baghira

Obdivuhodná zručnost to může být při kouzelnickém představení, kdy ti Kaprfíld sebere hodinky, peněženku a slipy pro pobavení publika. Ale kouzelník to pak vrací, takže to ani opravdová krádež není.

U vážně míněné krádeže sice můžu taky obdivovat způsob provedení (občas se vyskytne případ, kdy zloděj vyvine takové úsilí, že kdyby ho použil při poctivé práci, vydělal by si i víc), ale krádež samotná je pořád krádež. Možná spíš trestuhodná, než opovrženíhodná. Opovrhovat třeba až tak nemusíme, ale spravedlivě trestat bychom měli.

I když z prachsprostých zlodějů se časem můžou stát i národní hrdinové, třeba jistý Juraj Jánošík. Nebo Jan Žižka, který byl v podstatě vůdce teroristické organizace, něco jako středověký Usáma bin Ladin (až na krátké období, kdy byl v královských službách).

tom004

Dost složitá otázka.Krádež je určitě nemorální,zavrže­níhodná,a já nevím co ještě,ale jsou případy,kdy bych ji dokázal pochopit,a prominout.Prostou krádež,ale jako zručnost neberu.

lexx

krádež je šlouhnout rohlík v marketu a jablko z cizího stromu. vytunelovat podnik, banku, fond…toť podnikatelský úspěch. morálka made in U.S.A.

anonym

Vnímám ji jako zručnost, pokud vás někdo obere třeba o milión a vy ho poté oberete třeba o deset milionů, protože si to zasloužil.

Krádež ve filmu Bídníci by se také dala odpustit, ale tady v česku ty krádeže nikoliv a nejlepší je, pokud někdo zabije ženu pro 250Kč