Efchen

Jak moc může psychika ovlivnit naše fyzické zdraví?

Bolesti hlavy ze stresu. Zvracení ze strachu. Omdlívání z šoku. Jak daleko to až může dojít?
Jsou známé i případy,kdy si žena vsugeruje,že je těhotná a vynechá jí menstruace,roste jí břicho,vše nasvědčuje tomu,že je těhotná,akorát chybí dítě. Co si o tom myslíte? Nějaké vlastní zkušenosti s něčím pobobným? (Nemám na mysli placebo efekt)

Nejlepší odpověď
anonym

Ve zdravém těle, zdravý duch. Platilo, platí a platit i nadále bude. Většina nemocí pochází z narušené psychiky. Ale toto téma už jsme zde probírali dost podrobně. Dceru mám doktorku, sama jsem kartářka. Co dokáže udělat stres a nervy v nepořádku, vidím hodně často v praxi.
Člověk podcení podprahovou informaci, která se usadí někde v podvědomí. Ta hloupá myšlenka tam sedí a hlodá. Něco nedokáže mozek zpracovat, s něčím se neumí vyrovnat a organizmus na to musí reagovat.
Celé je to vlastně o informaci těla člověku, aby ten nevyřešený problém dotáhl do konce, vypořádal se s ním a uzavřel ho. Jenže jsme civilizací tak zblbnutí, že ty jednoduché signály nedokážeme již většinou vnímat. Tak problém tlačí na organizmus dál a stav se zhoršuje, až už si toho konečně dokážeme všimnout.
Jenže mezi tím uplynul dlouhý čas, a další dlouhý čas potřebujeme k tomu, abychom odhalili prapříčinu svých problémů. Vypořádat se s nimi je už potom jednoduché, ale najít je, to je kus umění.
Neléčený (neodhalený) problém vyvolává v těle řetězovou reakci. Protože něco nefunguje jak má, postupně na tento stav reagují další a další orgány. Příčina volá po svém objevení. Je jednoduché na to nedbat, ale nikdo jiný o naše zdraví pečovat nedokáže, pokud sami sobě stojíme v cestě k uzdravení.

Další odpovědi
Damiana

Naprosto. Řeknu to jasně. Strach tě může z fleku zabít. Úlek – mozková mrtvice; rozčílení – infarkt; dlouhodobá deprese – sebevražda…
„Maličkosti“ jako alergie, psoriáza nebo rakovina (oslabená imunita) etc. má psychika na svědomí zásadní měrou. Hodně záleží na stupni vnímání toho kterého jedince. Říká se, že čím inteligentnější člověk je, tím více trpí blbostí jiných. Mamlasa se jen tak nic nedotkne – blbej, ale obvykle zdravej jako řípa (když si neshodí sám na nohu kladivo).
Kde hledat problém, pokud máme tzv. ischias neboli lidově řečeno housera?  Tento neduh poukazuje na skutečné nebo domnělé přetížení. Pokud někdo nese velkou zodpovědnost nebo své problémy neustále odsouvá, může vše vyústit právě v patálie se zády. Bolest, která vznikne, pak člověka paradoxně nutí k tomu, aby se na chvíli zastavil a zvolnil tempo. Každý by se měl zamyslet nad tím, proč toho na sebe nechal tolik nakupit. Co stojí např. za nejrůznějšími infekcemi? Ty navenek upozorňují na nějaký konflikt, který si člověk ve svém nitru dosud nevyřešil. Také si ho často nepřipouští  a schválně jej odsouvá na jinou „kolej“. Akutní zánět rovná se akutní neřešený problém. Energie z konfliktu, kterou v sobě někdo má, přitahuje negativní původce fyzických problémů – tedy např. viry či bakterie. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Tím, že si člověk problém uvědomí, postaví se k němu čelem a vyřeší ho. Nebo si nechá pomoci od odborníka, ale hlavní kroky musí ve svém nitru podniknout on sám.

Pájo

Ano, tělo i duše (psychika) jsou spojenou nádobou.

Sůwa

Psychika ovlivní fyzické zdraví zásadně, většina chorob je psychosomatického původu, jen medicína si s tím zatím moc neví rady.

anonym

Zdraví je otázkou chyb a čím méně je chyb v těle a našem mozku tím méně jsme nemocní, naši konkurenti a nepřátelé se snaží o to abychom měli v sobě chyby protože tak nad námi snadno vyhrají, život je boj o to co je ním zde drogou.

annas

Kde hledat problém, pokud máme tzv. ischias neboli lidově řečeno housera? Tento neduh poukazuje na skutečné nebo domnělé přetížení. Pokud člověk nese velkou zodpovědnost nebo své problémy neustále odsouvá, může vše vyústit právě v patálie se zády. Bolest, která vznikne, pak člověka paradoxně nutí k tomu, aby se na chvíli zastavil a zvolnil tempo. Člověk by se měl zamyslet nad tím, proč toho na sebe nechal tolik nakupit. Co stojí např. za nejrůznějšími infekcemi? Infekce navenek upozorňují na nějaký konflikt, který si člověk ve svém nitru dosud nevyřešil. Člověk si jej sám často nepřipouští a schválně jej odsouvá na jinou „kolej“. Akutní zánět rovná se akutní neřešený problém. Energie z konfliktu, kterou v sobě člověk má, přitahuje negativní původce fyzických problémů – tedy např. viry či bakterie. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Tím, že si člověk problém uvědomí, postaví se k němu čelem a vyřeší ho. V knize najdeme podobným způsobem zpracované příčiny i dalších nemocí.

http://www.bi­oklub.cz/alter­nativni-medicina/jak-moc-ovlivnuje-zdravi-nase-psychika/

annas

Chtěla jsem vložit odpověď vpředu, ale zjistila jsem, že bych se opakovala.