lita85

Jak moc může ovlivnit tvrdá voda atopický ekzém u miminka? Máte s tím někdo zkušenosti? Co se s tím dá dělat?

Doplňuji:
Děkuju za moc odpovědi:)

To Protiva: To s teplou vodu jsem slyšela taky. My natíráme, mažeme, chodíme po doktorech a stejně se to nelepší:( Tak už uvažujeme nad jakýmkoliv možným důvodem…

To Ivana85: Zkoušíme všechno možné a budeme určitě pokračovat, ale děkuju za tip ohledně regulace tvrdosti vody:)

To PetrP: Ano, přesně vím o čem mluvíte, ale cokoliv co malé uleví jsem ochotná udělat. Děkuju za odkaz, velmi mne zaujal, je tam opravdu hodně zajímavých informací:)

Odpovědi
Ivana85

Tvrdá voda může být dost velký problém, já jsem na to například náchylná i jako dospělá. Jednu dobu jsem se o to hodně zajímala a jsou možnosti, jak tvrdost vody eliminovat, ale bohužel většina z nich je finančně náročná:( Jedná se o různé změkčovače nebo filtry, ale hodí se to spíš do rodinných domů. Pokud miminko trpí na atopický ekzém, tak určitě nejdříve stojí za to vyzkoušet různé možnosti léčby.

Protiva

Tvrdá voda nám nevadila, vadil nám zahnívající kotel na teplou vodu.
Prý ohřátá voda v jakémkoli bojleru už není pitná, ale pouze užitková.
Osobně nevěřím na mazání různými mastičkami, podle mě je prospěšná ta masáž kůže při natírání. Miminku jsme zašili rukávy, aby se nám neškrábala až do krve.

PetrP

Osobně ne, ale synovec hned od narození trpěl atopickým ekzémem a silnou alergií. Ségra musela prát ve speciálních prášcích, žehlit oblečení i po rubu, kupovat pořád nějaké speciální přípravky v lékárně a stejně to moc nepomáhalo. Když byly malému tři roky, tak se stěhovali do nového domu a někdo jim doporučil změkčovač vody. Byla to sice hodně nákladná investice, ale je pravda, že potíže malému poměrně brzy ustoupily. Ne sice úplně, ale očividně mu to pomohlo. Na této adrese je hodně zajímavých informací o tvrdé vodě http://www.sof­twater.cz/tvrdost-vody.aspx

mosoj

Pokud zvolíte cestu změkčování vody. Doporučuji jedině iontové změkčování pomocí iontoměničů ( to jsou ty pryskyřice v přístroji). Jedině tento způsob může v domácnosti fungovat !!! Znamená to ale provádět i regeneraci iontoměničové pryskyřice v přístroji. Tedy větší pracnost při používání.

Jinak mohu potvrdit, že měkká voda je pro pokožku balzám ! Pokud mám možnost chodím se mýt do horského potoka. Po umytí mám pokožku na rukou jako kdybych si je namazal tou nejkvalitnější kosmetikou, řekl bych že ještě lepší.

Lukáš H.

Dobrý den,

tvrdost vody má vliv na pokožku a tím pádem také na atopický ekzém. Přítelkyně jej má už od narození. S vodou je však také spojená délka koupání, její teplota, používaná mýdla, šampón, popř. pěna do koupele, ale také jak dlouho po koupání a čím dítě mažete.

Je to běh na dlouhou trať ☹

Mnoho štěstí a hlavně zdraví!