Jak moc musím mít doma pořádek?

Asi před týdnem jsme se s partnerem po stresovém dnu pohádali na nádraží před lidmi. Jsme z malého města a tak na nás někdo poslal sociálku ( mám dvě děti 5 a 2roky). Nečekaně přišli dvě pracovnice. Doma nemám žádnou špínu , jen takoví chaoz. Děti mají kvalitní jídlo, oblečení , hračky , k doktorce chodím pravidelně. Akorát, že prádlo ve skřínich není v komínkách , je vyžehlené ale je v tam tak hala bala. Hračky byli po celém bytě (večer je vždy uklidíme) Na stole talířky od snídaně a dělala jsem oběd tak si to asi představíte tu kuchyň. Jinak vytřeno, vysáto , utřený prach , jen ty věci se všude váleli. Pracovnice ze sociálky si fotili pracovní nepořádek v kuchyni , neustlané postele a válející se hračky. Bylo to nepříjemné a trapné. Ale já přece nemůžu být všude, a než bych myla nádobí v době kdy si můžu s dětmi hrát nebo jít ven. To nádobí počká to umyji až budou spát.

Dětem se hodně věnuji starší umí všechny dětské písničky a básničky, čtu s nimi knížky, chodím ven i na všechny akce pro děti v okolí. Žádné sociální dávky nepobírám jen RP. Jak je tedy možné, že mě teď budou sledovat?

Hádka s partnerem byla naprosto normální nic extrémního jinak máme hezký vztah.

Nejlepší odpověď
Mili @

Jejda, já myslela, že to tak funguje skoro všude, kde jsou malé děti!!!
Buď se věnujete jim nebo uklízíte!
Já myslím, že první možnost je lepší, uklidit můžete i večer!

Další odpovědi
BEAES

Doufám, že jste se bránila a řekla paní to co tu píšete, že uklízíte až večer. Přes den se věnujete dětem.

bond73

To,co popisujete,je proste zcela realna situace a muze se odehrat v kazde rodine a neznamena to,ze by jste byly spatni rodice,respektive Vy,byla spatnou matkou.Zcela bych vypustil akci socialnich pracovnic,protoze tyto damy jsou adjakziva furie a maji dojem,ze jsou vsemohouci a ze by jste se mela kroutit strachem,nikoliv a v kazdem pripade jde do proti utoku a stezujte si,z ceho usoudili,ze by jste mela byt sledovana a pokud ani tak nebudou respektovat vase rozhodnuti,obrate se na krajsky urad ve vasem kraji a kontaktujte prislusny odbor,jez spravuje peci o deti a zde jim sdelte celou situaci,ale hlavne jim nedejte prilezirtost v tom,aby vas sikanovali apd. Je mi to lito,ale bohuzel nase socialni pracovnice takto pracuji v nasem state a tam kde by meli zasahnout ,nezasahuji. Dam vam priklad jedne otresne matky ze severnich cech,mela celkem 7.deti 4.jiz odrostle a tri v utlem veku. Deti byli v katastrofalnim stavu,behali po meste skoro bosi a nazi a zebrali od lidi penize na jidlo,jejich matka veskere penize jez na ty deti dostavala,pro­fetovala,proh­rala v automatech a podobne. A toto vse se odehravalo pod okny socialniho odboru a tito pracovnice toto utrpeni meli kazdy den na ocich a co myslite,ne ,neodebrali tyto deti,ze pry se nechteji s jejich matkou prat,, to je argument,jako bychom tu nemeli Policii. Ale ta sama socialka,chodila obden sikanovat,jednu matku,jez byla sama s dvema detmi,jen proto,ze jeji extchyne na ni neustale donasela aniz by bylo proc.Tak takto funguji nase socialni odbory na magistratech a mestkych uradech. NENECHTE SE SIKANOVAT. Jinak hlavu vzhuru ,urcite nejste spatna matka.

myšpulín

To jste se měla zeptat těch sociálních pracovnic, jak si představují pořádek. Na to má asi každý svůj názor.
Nebo jste se jich měla hned zeptat, proč vlastně přišly, jaký mají důvod, jestli přišly na základě nějakého udání nebo co je vlastně k tomu vedlo.
Nevím přesně, jak to chodí, nikdy jsem se s tím nesetkala, ale myslím si, že by nepřišly, jen proto, že by neměly co dělat.

vecernice

Chtěla bych to vidět u nich doma.Možná by jsme se všichni docela divili.