Usoman

Jak moc mám nafukovat zadní a přední kolo u kola?

Mám terénní kolo. Bydlím v kopcovité krajině. Přímo v terénu nejezdím jen někdy jedu lesní cestou s kameny a kořeny. Většinou jezdím po silnicích nejnižší třídy, které ovšem moc kvalitní nejsou.

A jelikož při přejetí překážky na ni najede první přední kolo a až po něm to zadní + na zadním ještě k tomu spočívá větší váha … jak mám moc nafukovat jednotlivá kola abych byl šetrný jak ke kolu, tak k sobě? A nebo je mám mít stejně nafouklé?

V předním menší tlak, v zadním větší
(nebo)
V předním větší tlak, v zadní menší
(nebo)
Kola natlakovány obě stejně.

Odpovědi
kablik

Jestli mne paměť neklame, (už bohužel nejezdím) tak na každém druhu pláště je doposud napsáno, chce to brýle, doporučené huštění tak bych vycházel z těchto údajů,záleží však na mnoha okolnostech, možná že vám to mnozí kolegové Cyklisti ještě doplní, sportu zdar…

anonym

na asfalt dávám max., předek maličko méně.když se chytí díra, tak to odpruží vidlice a zadek nadlehčím. každopádně terénní kolo na silnici není dobrý výběr a když už, tak nasadit plášť silniční. já mám raději trekk