Jak moc jsou neštovice nakažlivé?

Dcerka si hrála s kamarádkou, které se druhý den „vyrašily“ neštovice, má „šanci“ je chytit též?

Odpovědi
panenka

pokud je vaše dcerka neměla tak je chytit může.většinou se neštovice objevují u dětí co navštěvují mateřskou školku,a jsou i děti které to dostanou i v době když chodí do školy.moje děti to dostaly ve školce hned naráz

Nuk nuk

Neštovice jsou poměrně silně nakažlivé onemocnění. Nejnakažlivější jsou od okamžiku, kdy už vyraší první neštovičky až do doby, než se vytvoří stroupky. Nakažlivost není závislá na počtu neštoviček.
Samozřejmě ale stejně jako která koliv jiná infekce, jsou i neštovice nakažlivé už v inkubační době, takže tu „šanci“ Vaše dcerka má.

anetadela1

V naší školce byly vloni na podzim. Dcera byla pořád marod, tak je neměla šanci ve školce chytit. Jelikož jsem chtěla,aby to holky měly už za sebou, tak jsme navštěvovaly sousedku. Nechytly nic.