milablond

Jak moc jsou na letisti prisny pri odbaveni prirucnich zavazadel? Dodrzuji centimetry presne, nebo neco odpusti?:)

Daji se rozmery pripadne scitat, kdyz kamarad bude mit o dost mensi zavazadlo?Konkretne se jedna o Aeroflot.

Odpovědi
klumprt

S Aeroflotem jsem nikdy neletěl. U jiných společností používají u přepážek takový zkušební kastl, do kterého se to zavazadlo musí vejít. Smyslem toho je mj. i to, aby se zavazadlo vešlo potom v letadle do přihrádky nad sedadlem. Nějaká tolerance tam asi je. Musí se to vejít do toho kastlu, jinak to tam nikdo s metrem neměří.

Kelt

Nevím, zda je rozhodující velikost, nebo překročení hmotnosti. A hlavně, všude jsou lidé. Někdo pár kil přehlédne u zavazdla, další vás nepustí, protože jste se ráno neoholil a nevypadáte tak, jako na fotce v cestovních dokladech.