Hana N.

Jak moc je to ovlivněno?… Jestli vůbec.

Má vliv na právě počaté dítě to,co jeho tatínek,maminka před početím snědli nebo vypili? Vím,že se předávají pouze genetické informace,geny,ale spermie i vajíčka musí být z něčeho živé,že ano? A proto,ovlivní plod například kofola,kterou bude muž popíjet třeba celé dva dny a je možné aby to dítěti přivodilo v životě třeba hyperaktivitu? A nebo i naopak bude plod a později dítě silné když dostane zeleninový základ?Děkuji za zodpovězení.

Odpovědi
petra15

No samozrejme, ze nebude dite delane v opilosti v poradku, zrovna tak s kourenim, atd.
Doplňuji:
pozor na rentgenovani, v potravinach na konzervacni latky, barviva, fosfaty

MK44

Běžná zdravá strava během těhotenství a samozřejmě v období před ním je v pořádku. Netřeba se kvůli jednomu jídlu stresovat. Zeleninový základ je dobrý počinek a jedna kofola neublíží. Samozřejmě opíjet zárodeční buňky a plod nebo je otravovat jinými jedy je nerozumné. Rozhodně jim to neprospěje! V případě přílišné, opakované nebo dlouhodobé konzumace hrozí fatální následky. Plánují-li dva rodinu, je od nich prozřetelné, když před početím nechají svým tělům čas, aby se od alkoholu apod. vyčistila.

da ny

Ideální by bylo, 3 měsíce před plánovaným početím dodržovat dobrou životasprávu a životní režim obou budoucích rodičů. Těhotná žena by si měla zejména v prvním trimestru dávat pozor na to, co konzumuje (nevhodné jsou pomeranče a banány ⇒ možné alergie, atopické ekzémy u dětí apod.)
Hyperaktivita údajně souvisí s nevhodnou výživou dětí (bílý cukr, sladkosti, hotové kojenecké příkrmy a konzervy). Vhodná je strava čerstvě připravená maminkou. Šťávy, ovoce a zelenina běžně pěstovaná v našem pásmu. Často je bohužel jedním z prvních příkrmů rozmačkaný banán.
Strava má být pestrá a vyvážaná. Zejména v zimních měsících má v sobě hyper a supermarketová zelenina jen vlákninu.
Viz. vhodná literatura :)