Jak moc je riskantní ubytovat do podnájmu neznámou osobu – když chce třeba odvrátit výkon exekuce?

A změní adresu? Víte co tím myslím? Je to velké riziko?
Doplňuji:
Děkuji vám. Vyhledal jsem tohle, je to dokument písemnosti na úřední desce soudního exekutora http://www.exe­kutorurban.cz/dow­nload/board/3371_ob­.pdf na základě neshody v počtu osoby shánějící bydlo. Přeji vám aby se vám dobře dařilo, -j-

Nejlepší odpověď
terry

Neznámou osobu? Exekuce? Do toho bych nešla.

Další odpovědi
Michal Kole

Bohužel do změny exekutorského řádu to riziko je. Protože exekutor nemá povinnost zkoumat čí věc je.

Sice pak se lze s exekutorem soudit, ale exekuturo to pak naúčtuje dlužníkovi za což Vám dlužník nepoděkuje.

Drap

Riziko to je, ale to je nakonec každý pronájem. Hlavně si udělej pořádnou smlouvu.

anonym

Taková akce vůbec není riskantní. Nastěhovat si do domu nebo bytu člověka, jemuž hrozí exekuce se rovná jistotě, že Vás ta exekuce „spláchne“ s sebou. Exekutoři mají síly (lidi), které dlužníka najdou a zajistí, aby tento dlužník nemohl před výkonem exekuce nikam „zmizet“.
Pokud chcete krýt něčí dluhy svým majetkem, tak je to nejlepší cesta k takovému prokazování dobrodiní.
Abyste o svůj majetek nepřišel, budete následně muset žádat soud o vyloučení Vašeho majetku z exekuce a budete muset prokázat, že zabavený majetek je skutečně Váš (faktury,kupní smlouvy, paragony apod.).