haniya

jak moc je pro vás důležitý pozdrav? (dobrý den, ahoj.....)

co si myslíte o lidech, kteří nezdraví?

Nejlepší odpověď
annas

Pozdravit je slušnost, odpovědět povinnost. Řídím se tím po celý svůj život. Pozdravím vždy, když vejdu do místnosti, u novinového stánku, když někoho potkám, občas poozdravím i mladšího člověka, pozdravím, i když někoho potkám třeba v přírodě.
Byla jsem tak vychovávaná, protože jsem žila na vesnici. Tam se běžně zdravilo. Dnes to už není tak časté, i zde se lidé odcizili.
Kdo nezdraví, je podle mne nezdvořilý.

V dopisech používám pozdrav v závěru.

Další odpovědi
1popelka1

Záleží při jaké situaci? Když někoho potkám, v písemném projevu – sms, FB chat, icq, e-mail, dopis.
Jsem z vesnice, takže každý se tu známe a zdravím tedy všechny, i jen ty, co znám jen od vidění, protože se pravidelně potkáváme. Ve městě cizí nezdravím. Ani tady na Odpovědích.

A každému, komu píšu zdravím také, považuji to za slušnost. Takže je jasné, co si myslím o nevychovaných lidech…

iceT

Zdravim vsechny lidi,ktere znam bud osobne nebo od videni,treba u nas v baraku.
ale pokud mi nekdo neodpovi,take prestavam zdravit,protoze si myslim ze odpovedet na pozdrav je slusnost.

anonym

pozdrav a poděkování by měl být taková samozřejmost jako dýchání,je to především naše ukázka jak jse vychovaní

verka

Na vesnici zdravím každého, přestože tam třeba nebydlím. V nějaké úřední budově také, na horách, i v lese. Divné mi připadá někde jít sama a někoho, kdo je starší a jde sám proti mně, nepozdravit. Někdy stačí i kontakt očí nebo úsměv, abych dala najevo, že toho člověka vnímám. A když někdo nezdraví, tak si myslím, že se to jednou naučí.

quentos

důležitý je, ale zas na něm nestojí svět. Lidi, kteří nezdraví, mi nevadí, avšak uráží mě, když nejsou schopni na pozdrav odpovědět.

Vzpomínám si, že jsem jako malý chlapec pozdravil jednoho starce, o němž se ukázalo, že je němý. Zvedl však na pozdrav ruku – před takovými klobouk dolů.

anonym

Jsem od mladi naucena,zdravit,de­kovat a ptat se-prosim?Mne je z toho smutno,ze se to vytraci.

vecernice

Pro mě pozdrav důležitý je.Mám čtyrletého synovce,který nechce zdravit,děkovat a pod.Doktorka naznala,že má období vzdoru a že ho máme nechat až ho to přejde.Tak ho teda necháváme,ale nejsem si jista,co to mají za období ostatní.Zdravím každýho a připadá mi to jako samozřejmost.Ale docela čumím kolik lidí má to tzv.období vzdoru.