tencosepta

Jak moc je pravdivý film Habermannův mlejn?

No, viděl jsem kousek, přesněji začátek, jak zabili Habermanna – to v té době nebyla justice? – dále masakrální odsun Němců – tomu se mi taky nechce věřit, že češi jsou v určitém směru totální sv*** – a ještě popravu fousáče, který napráskal starého Habermanna. Bážně se takové sadiální masakry?

Nejlepší odpověď
Questman

To není o Češích.
Změny režimů a celkově politické změny často provází násilnosti.
Např. defenestrace. Ale ohledně WWII, to se dělo všude a bylo to mnohdy i horší. Hlavně činy „osvoboditelů“ na území Německa byly často doslova odporné.
Odsun Němců provázely násilnosti ve všech okupovaných zemích.
Doplňuji:
petra15
co tak strašného se podle tebe dělo po roce 1990? o.O
A v Ý j I mečně se to rozhodně nedělo. Koukněte třeba jak dopadl Mussolini a jeho stoupenci, členské země Trojspolku po WWI apod.
Vítězové skoro vždycky „trestají“ poražené a to často ne zcela legálními cestami.
Jediný případ co znám je Sametová revoluce, která pro mě dopadla zcela nepochopitelně. Nejen že „poražení“ nebyli pranýřováni ale dokonce často ani potrestáni, natož popravováni, nehledě na to, že politický názor zodpovědný za celou tu mnohaletou genocida mnoha národů nebyl ani zakázán ani omezen a dnes má dokonce velké šance ovlivňovat situaci v zemi a to legální cestou!… Kdepak, komunisti se měli točit v mlýnských kolech a měli jsme je odsud vykopat s vidlemi v pozadí a nikdy je nepustit zpět.

Další odpovědi
Nerevarin

Questman: Sametová revoluce byla dohoda o předání moci výměnou za beztrestnost komunistů, nikoliv nějaká revoluce, která by je odstranila. Komunisté toto připravovali a oni byli v podstatě ti vítězové, protože se jim nic nestalo, spousta z nich si nahrabala rozkradením a prodejem fabrik a mnozí z nich v podstatě převlékli kabát a vládli dál. Je neskutečné, jak tupý národ jsme, že jsme tohle všechno dopustili.
A odporných činů na němcích se dopouštěli hlavně rusové, protože se mstili za německá zvěrstva. Nedělám si iluze, že by US nebo brit. vojáci byli beránci, ale přeci jen, vychování západního stylu bylo a je mnohem lepší než u východních chasníků.
Doplňuji:
Ano, i češi byli svi..ě. Na každé straně se najdou. Často nejvíc ti kteří za války drželi huby a tiše seděli v koutě (což bych asi dělal i já), pak po jejím konci vzali do ruky hole a šup si hrdinsky bouchnout do němců. Tak to bývá. Bohužel to ods..ali často i nevinní, protože šmejdi stejně dávno zdrhli. Je znám i případ, kdy češi zlynčovali švédku která tu žila už dávno před válkou, protože jí považovali za němku.

anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=e­ucqIQ6NbZo:Dě­ly se zvěrstva na jedné i druhé straně.Neodsuzuji nikoho,protože nevím,jak bych se chovala já.
Doplňuji:
Děla

anonym

Divoký odsun a zacházení s Němci velmi často organizovali samozvaní členové národních gard a různé jiné partičky. Problém je hlavně v tom, že jejich nezákonné jednání, často vraždy bez soudů a popravy byly dodatečně „omluveny“.
Zákon č.115/1946Sb:
Zákon byl velmi stručný: Klíčový byl par. 1: „Jednání, k němuž došlo v době od 30. září 1938 do 28. října 1945 a jehož účelem bylo přispěti k boji o znovunabytí svobody Čechů a Slováků nebo které směřovalo ke spravedlivé odplatě za činy okupantů nebo jejich pomahačů, není bezprávné ani tehdy, bylo-li by jinak podle platných předpisů trestné.“ Další dva paragrafy už pouze upřesňovaly detaily.

Proč byl potřebný tento zákon:
Tento zákon měl za účel legitimizovat jednak jednání odbojářů za okupace a druhé světové války, které směřovalo k obnovení Československa a osvobození Čechů a Slováků a bylo přitom de facto protizákonné (sabotáže, boj s okupanty), jednak poválečné zúčtování s nacisty, zrádci a kolaboranty, kterého se v rámci „spravedlivé odplaty“ a mimo rámec zákonů dopouštělo domácí obyvatelstvo. Též měl legalizovat obnovování československé státní moci nad pohraničními územími osobami, které nebyly řádně ustavenými činiteli správních orgánů republiky.

petra15

Toto se stávalo jen vyjímecne…ale ta normální sikana byla na denním porádku. Vzdyt si vem, co se stalo jen po r. 1990 — kvuli penezum…a natoz po 1945…
Doplňuji:
A justice? Ta skutecne nebyla…nebot nejací komancové prohlásili Nemce za ménecennejsí, nez dobytek…No at tohle dneska zkusí s Cikány – hrdinové…

mosoj

Také jsem se včera již po několikáté díval. Pořád je tam té pravdy ještě málo.
Nejde o Čechy jde o lidi jako takové. Ano takoví jsou lidé homosapiens !!!
Docela by mně zajímalo proč máš Němci s velkým N a Češi s malým č.
Doplňuji:
Petra 15 tady jsi vedle jak ta jedle.

petra15

Questman
ANO !!! A strasného po r. 1990? Tak já si nestezuju…to opravdu né…z toho mne nemuzes podezrívat – jsem princezna (v pravém slova smyslu), ale mám na mysli ty vsechny nespokojené – kterí byli obráni o vsechno, jako tenkrát ti Nemci…no mosoj ted bude zase protestovat…takze nechci tu STRASNOU krivdu, co se Nemcum stala nejak relativovat – aby bylo jasno, a to snad je, nebo jak mne chápete v tomto tématu ? On uvádí, ze je mu té pravdy jeste moc málo – a já se k tomu , nebo k nemu pridávám…

anonym

Nebudu polemizovat s někým , kdo ani neví kdo je. petra15, ty nejsi rozhodně princezna v pravém slova smyslu, protože asi nějak takto:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/prin­cezna
A ostaní „fakta“? Moji přímí příbuzní jsou Němci a nějaká modrá krev se také dohledá. O odsunu víme svoje a film ukázal jen zlomek zvěrstev, čecháčkovství atd. co se tehdy dělo. A dobu po r.1990 do toho nemíchej, to s tím naprosto nesouvisí.

petra15

ontola
tvojí príbuzní nejsou Nemci, protoze jezdís na „tzv. Ukrajinu“,a ze má princezna znamenat namyslenou dívku, slysím poprvé…proc ale myslís, ze nejsem ? podívej, neco jako „pracovat“ nebudu muset nikdy v zivote…tak to uz je predpoklad, né? a rozházet muzu mesícne „ziemlich viel“…uz jsem to jednou napsala…a víc mne na toto téma nezajímá…,ale ocenuji tvuj prístup k tomuto poválecnému problému…a proc jsi vlastne schopná bodnout dýkou do zad? Co jsem ti udelala? Ty tvoje první dva rádky – to je úplne nemozné…a kazdý vidí, ze jsi asi zlá…

Mc Merkurion

v každé pohádce byla princezna namyšlená,ufňukaná fiflena než poznala hloupýho Honzu…

petra15

🙂

anonym

petra15, věnuj se raději svým otázkám o vztazích mezi muži a ženami. Ve většině ostatních oblastech a oborech tápeš.
Tvoje osobní možnosti, problémy a názory mě nezajímají.

Questman

No není snadné se ve vašich příspěvcích vyznat, to mi věřte princezničko ;)
A špatné je právě to, že po revoluci se nikomu nic nezabavovalo, tom je ten problém, že ti největší šmejdi a komunistická verbež jen přesedlali na jiné, mnohdy ještě rychlejší koně.

petra15

Questman
on taky nemá zádné vychování, kdyz si dovoluje Princess nazývat „princeznickou“. Jak ho to napadlo? Ale jinak se vyzná, to se mi líbí a mluví mi -sozusagen- „z duse“…dekuji:-):D

petra15

a proc prosím Jeho Vázené Blahorodí Mosoj ?

mosoj

Protože nelze souhlasit že se to dělo jen výjimečně !!!!! zejména ve válkách a v období po . Ono se to děje i nyní ale je to více zamaskováno a trochu jinak.
Nijak jsem tě neurazil. Pouze jsem napsal že nemáš pravdu.

petra15

Ty mne urazit nikdy nemuzes, nebot jsi taktní a vzdy slusný…(a jak te znám-i pri prípadném pouzití „sprostých“ slov…na to jsou tu jiní mistri…a to snad doslova: nakouknout prosím, co Mist napr. nemecky znamená…). Dále: Ano, a opet souhlasím…Tys nesouhlasil jen s tou první vetou, pred doplnením…ale pak mám tvuj souhlas (?)…:-):D

mosoj

Ta víš že se to děje i v současné době ale tak nějak skrytě. To jsem již napsal.

Nevztahoval bych to ale na národnost.

Vzpomeň si co se dělo po 90. letech v bývalé Jugoslávii. Málo se o tom psalo, ale něco dohledáš.
Na začátku války Němci ˇvyháněli Čechy, ve válce
vyháněli a vraždili Židy i Čechy. V Rusku vraždili celé vesnice Rusů , Rusové vraždili zase Němce.
Každý byl tak nějak v tom okamžiku v právu, ale lidskost, ta byla někde hódně daleko.