Monyszek

Jak moc je ošidné nabízet své služby na internetu?

Jak moc je ošidné nabízet své služby na internetu (např. na facebooku pečení dortů na zakázku), když na to dotyčná osoba nemá papír?

Odpovědi
Drap

Při nejmemším to je nepovolené podnikání.

Hamon

Pokud nese znaky podnikání (soustavné a za účelem dosažení zisku), pak ano, může jít o nedovolené podnikání. Jednorázově nebo příležitostně to není problém.

ivzez

Vím, že pečení dortů nabízejí maminky na MD/RD
i spousta dalších, aniž by na to měla živnostenské oprávnění,
provozovnu schválenou hygienikem, …

A právě v tom vidím největší zádrhel.
Tady nehrozí pokuty jenom za neoprávněné podnikání,
ale i za nedodržení hygienických předpisů …

A na to, že se najde někdo, kdo Vás udá, můžete vzít jed.
Asi před rokem jsem narazila na několik diskuzí,
kde pro ti tomu brojí (nejen) cukráři splňující všechny normy.

Jeden z diskutujících šel tak daleko, že si „fiktivně objednával“,
aby získal nějaký kontakt na provozovatelky a pak je udával.

Doma nelze připravovat ani péct nic
(naše legislativa to neumožňuje).
Doplňuji:
@Bolak:
To byla profesně zaměřená diskuze, v níž diskutovali cukráři,
kteří samozřejmě znají rizika domácí výroby dortů, zákusků apod.

Já bych sice neudávala,
ale myslím si, že potraviny, zákusky, pokrmy, …
určené pro veřejnost by se měly zhotovovat
v hygienicky nezávadných podmínkách.

To v žádné domácnosti nezajistíte …

bolak

ivzez: Jeden Z Diskutujících byl frajer :)))

„udej, udej, udej, jinak budeš chudej..“