mosoj

Jak moc je člověk opilý když je na „mol“ ?

Co to znamená a může být také na „dur“ ?

Nejlepší odpověď
annas

Na mol – etymologie vysvětluje takto: Staročeské mol nebo molek = opilec, který je ožralý na mlamoly, a to pak od mlamolati (blekotati, žvanit. Od slovesa mlamolati pak vývojem vzniklo bláboliti)
Další možnost původu – z německého argotu .Molum = opilost, a to z hebr. mol = plný.. V německém argotu Mol = víno, které v malém množství povznáší, ale ve velkém působí opačně.

Další odpovědi
pizlicka

na šrot a pod obraz je stejne jako na mol:-)