Jak moc hraje důležitou roli vzhled ve vztahu?

Mate někdo zkušenost být s partnerem, se kterým si rozumíte, avsak vzhedově vás až tak nepřitahuje?

Nejlepší odpověď
quentos

osobně ne, ale byl jsem svědkem. Jedna má žákyně, velmi krásná dáma, má již léta letoucí vzhledově velmi tuctového partnera; ví o tom, avšak cení si na něm toho, jak je hodný a pozorný, zjevně ho za hezčího vyměnit nehodlá.
Na druhou stranu o mně již několik žen tvrdilo, že jsem hezký, pár se jich za mnou na ulici i otočilo, něco uznalého utrousily, a patnerku marně hledám už víc jak dvacet let.
Vzhled tudíž bude hrát roli zejména u vztahů mladistvých, teenagerů, které s hloubkou ještě mají pramálo společného.
Doplňuji:
a ještě jsem si vzpomněl na jeden příklad: maminčina kolegyně z práce. Ta pro změnu měla léta jakýsi vztah na dálku s krásným mužem s Prahy; ten ji však měl jaksi „na háku“. Pak zjistila, že to nemá cenu, a řekla ano jednomu vzhledově velice obyčejnému studentovi umělecké VŠ, který se do ní na první pohled totálně zbláznil. Co byste řekli – nedávno měli svatbu a mají se dobře. Kdyby tento dotyčný hledal štěstí mezi teenagerkami na diskotéce, ani pohledem by o něj nezavadily.

Další odpovědi
panenka

Ne. Osobně si myslím že nejduležitější je když si s tym klukem budeš rozumět. Já se nedívám na vzhled ale jaký je ten člověk uvnitř pokud je pozorný,upřimný můžu si s ním o všem povykládat dokáže mě naslouchat tak takový kluk má u mě velké plus.

Fidel

Pardon, otázka mi příjde hloupá. Vzhled je důležitý, ale myslím si, že lepší průměrně hezká chytrá holka, než krasavice top modelka, která má v hlavě seno… Ošklivka sice může být chytrá, ale pokud tě fyzicky nepřitahuje, tak takový vztah nemá perspektivu.

ReHu

Zcela jistě.
A to proto, že nejde o vzhled jako krásu, ale spíše o vzhled, který něčím přitahuje. Prostě sympatie.
Ty jsou evidentně prvotní. Pokud vás protistrana nezaujme, ani nezjistíte jaké má duševní a ostatní kvality.

Pokus se již znáte, záleží na tom, jak moc je pro vás partner přijatelný. Zjednodušeně – všeho moc škodí. A i na vzhledu lze mnoho zlepšit, pokud se chce.

klaruška

Řekla bych, že ve vztahu na vzhledu záleží hned na začátku, kdy se dotyční poznávají. Každý má v sobě něco zvláštního. Někdo i na povrchu, někdo jenom uvnitř. Podle mě ten, kdo bere vztahy vážně, nadýl apod. na vzhled nedá.

quentos

*z Prahy