Kiti

Jak moc dopředu hlásit, že nechci prodloužení pracovní smlouvy?

Odpovědi
mosoj

Do té doby než pracovní smlouva přejde na dobu neurčitou.
Doplňuji:
Zřejmě se to v dnešní době moc nestává, ale zaměstnavatel nemusí nic hlásit a pokud po uvedeném termínu pokračujete v práci smlouva přechází automaticky na dobu neurčitou. Jak říkám, zřejmě takových případů moc není, ale pokud chci skončit musím s tím počítat a dát to zaměstnavateli na vědomí. Nejdéle do uvedeného termínu.

ivzez

Vůbec.

Pracovní smlouva sjednaná na dobu určitou skončí uplynutím sjednané doby.
Obě strany vědí, na jakou dobu smlouvu sjednaly, a kdy pracovní poměr skončí.

Pracovní smlouva na dobu určitou nezavazuje
ani jednu ze stran k jakémukoliv pokračování.

Tvrzení, že je slušnost oznámit zaměstnavateli, předem, že nechcete pokračovat, by mělo své opodstatnění, kdyby zaměstnavatelé jednali se zaměstnanci korektně.

Sdělíte-li zaměstnavateli cokoliv předem, může Vám
to dát až do konce sjednané doby „pěkně sežrat“.

Já bych doporučila se na konci předposlední
pracovní směny rozloučit: „Tak zítra naposled“.

anonym

Máš smlouvu na dobu určitou?
Nemusíš hlásit nic – smlouva prostě ´vyprší´.
Jen – pokud by s tebou zaměstnavatel začal o prodloužení jednat, oznam mu, že zájem nemáš (ty žádné jednání neiniciuj).

anonym

Je slušnost oznámit dopředu, termín na uvážení, že mu skončíš. Zaměstnavatel má aspoň čas si sehnat někoho jiného. Viděl bych to aspoň na 14 dní dopředu, nejlépe měsíc.