gepard123123

Jak mne muzou odsoudit, kdyz mi byl advokat pridelen par dni pred hlavnim licenim? Neni na to nejaka lhuta?

Co mam delat? Dne 13.11.2015 jsem obdrzel dopis, a to pozvanku k hlavnimu ličeni na 1.1.2015 za ublizeni na zdravi, a jeste mi nebyl udelen advokat ex offo. Muzou mne odsoudit pri prvnim stani, kdyz muj advokat nebyl jeste poradne seznamen se spisem?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ještě vás nikdo neodsoudil, byl jste pozván k hlavnímu líčení a zde byste měl být zastupován advokátem. Pokud jej nebudete mít, bude vám přidělen soudem. Soudní jednání bude odročeno (přerušeno) na přiměřenou dobu, aby se přidělený advokát mohl seznámit se spisem.

Další odpovědi
Drap

Nevidím v tom problém. Pokud se ti to nelíbí, tak si můžeš najmout svého advokáta, nebo ještě lépe, nikoho nenapadat !

STRUCTOR

Samotnému řízení soudnímu předchází řízení přípravné, již v přípravném řízení jste měl možnost požádat o přidělení advokáta, tuto možnost máte i v řízení soudním, ale musíte o to soud požádat, neboť soud nemůže vědět že advokáta chcete přidělit soudem. Pokud tedy dorazíte k soudnímu líčení, oznámíte, že nemáte advokáta a žádáte jeho přidělení soudem (ex offo), pak soud řízení odročí, přidělí vám advokáta a následně nařídí další stání.