Jak mne muzou odsoudit, kdyz mi byl advokat pridelen par dni pred hlavnim licenim? Neni na to nejaka lhuta?

Co mam delat? Dne 13.11.2015 jsem obdrzel dopis, a to pozvanku k hlavnimu ličeni na 1.1.2015 za ublizeni na zdravi, a jeste mi nebyl udelen advokat ex offo. Muzou mne odsoudit pri prvnim stani, kdyz muj advokat nebyl jeste poradne seznamen se spisem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ještě vás nikdo neodsoudil, byl jste pozván k hlavnímu líčení a zde byste měl být zastupován advokátem. Pokud jej nebudete mít, bude vám přidělen soudem. Soudní jednání bude odročeno (přerušeno) na přiměřenou dobu, aby se přidělený advokát mohl seznámit se spisem.

Další odpovědi:

Zlatý

Nevidím v tom problém. Pokud se ti to nelíbí, tak si můžeš najmout svého advokáta, nebo ještě lépe, nikoho nenapadat !

Samotnému řízení soudnímu předchází řízení přípravné, již v přípravném řízení jste měl možnost požádat o přidělení advokáta, tuto možnost máte i v řízení soudním, ale musíte o to soud požádat, neboť soud nemůže vědět že advokáta chcete přidělit soudem. Pokud tedy dorazíte k soudnímu líčení, oznámíte, že nemáte advokáta a žádáte jeho přidělení soudem (ex offo), pak soud řízení odročí, přidělí vám advokáta a následně nařídí další stání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.