Avatar uživatele
gepard123123

Jak mne muzou odsoudit, kdyz mi byl advokat pridelen par dni pred hlavnim licenim? Neni na to nejaka lhuta?

Co mam delat? Dne 13.11.2015 jsem obdrzel dopis, a to pozvanku k hlavnimu ličeni na 1.1.2015 za ublizeni na zdravi, a jeste mi nebyl udelen advokat ex offo. Muzou mne odsoudit pri prvnim stani, kdyz muj advokat nebyl jeste poradne seznamen se spisem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3057 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ještě vás nikdo neodsoudil, byl jste pozván k hlavnímu líčení a zde byste měl být zastupován advokátem. Pokud jej nebudete mít, bude vám přidělen soudem. Soudní jednání bude odročeno (přerušeno) na přiměřenou dobu, aby se přidělený advokát mohl seznámit se spisem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nevidím v tom problém. Pokud se ti to nelíbí, tak si můžeš najmout svého advokáta, nebo ještě lépe, nikoho nenapadat !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
STRUCTOR

Samotnému řízení soudnímu předchází řízení přípravné, již v přípravném řízení jste měl možnost požádat o přidělení advokáta, tuto možnost máte i v řízení soudním, ale musíte o to soud požádat, neboť soud nemůže vědět že advokáta chcete přidělit soudem. Pokud tedy dorazíte k soudnímu líčení, oznámíte, že nemáte advokáta a žádáte jeho přidělení soudem (ex offo), pak soud řízení odročí, přidělí vám advokáta a následně nařídí další stání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek