martinecek20

Jak mít na pc soukromí ?

Dobrý den.. rodiče mi kontrolují pc.. a tak by mě zajímalo zda se dá udělat nějaké soukromí na mém účtu na pc ikdyž nebude zabezpečeno heslem ? třeba skrytí emailu ? nebo něco takového.. říkaji že mi nebudou chodit na třeba facebook chat.. ale i na facebook chtěí mít přístup a vůbec,vůbec jim nevěřím že se na chat ani nemrknou.. nějaké rady ?

Nejlepší odpověď
Sarrow

Pokud k tomu nemají nějaký zvláštní důvod, tak by měli respektovat tvoje soukromí…
Doplňuji:
Z Facebooku i e-mailu se odhlašuj, hrabat se někomu ve zprávách je nechutnost…

Další odpovědi
jinsun

V prohlizeci zkus pouzivat anonymni rezim – neuvidi historii, nebo ji pravidelne maz. Nebo pouzivej prohlizec ktery neznaji a schovej do nejakych slozek

Dlostev

Pokud ti chodí do emailu, tak si tam vytvoř nějakou podsložku a přesunuj si poštu, kterou nechceš aby si četli tam a nějakým způsobem ji skryj, třeba gmail to parádně dovoluje.

V prohlížeči maž historii nebo používej anonymní režim, který ji nezapamatovává. Soubory schovávej někde hluboko v kořenových složkách aby je nebylo možný jen tak najít. Na facebooku si nejspír budeš muset chaty mazat nebo používej u konverzace tlačítko archivovat – skryje se, ale budeš moci ji obnovit.. Něco jako kdyby jsi ji měl v koši.

Jsou si tvoji rodiče vědomi toho, že porušují zákon?

Listovní tajemství je jedním ze základních lidských práv. Je zaručeno Listinou základních práv a svobod (čl. 13: Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením.)

Hlada

Maminka a režisér mají vždycky pravdu. Obavy rodičů jsou na místě. Nech si od nich vysvětlit, proč tě kontrolují. Myslím, že až je přesvědčíš o tom, že je naprosto vyloučené, aby se kdekoli objevily soukromé informace o tobě nebo vaší rodině, přestanou tě kontrolovat. Určitě to nedělají z plezíru.