Jak mi vysvětlíte, že se ošklivé káčátko přeměnilo v krásnou labuť? Že by reinkarnace?

Doplňuji:
Led, myslím si o tom své: http://kwejk.pl/o­brazek/2258997/­dorastanie-robisz-to-dobrze.html

Překlad z polštiny: Možná v to neuvěříš, ale na snímcích je jedná a ta samá osoba…

Nejlepší odpověď
annas

V pohádce se kačátko lišilo od ostatních, protože bylo jiné. Proč – najdeme v pohádce. Opakovaně slyšelo, že je ošklivé, a proto zavrhované. Neustále toužilo, aby s ním ostatní zacházeli jako rovný s rovným a přijali ho mezi sebe. Stalo se, ošklivé kačátko se stalo krásnou labutí a ty jej přijaly …

Jak je to možné?
V osudu mělo kačátko napsané, stejně jako člověk, že velké trápení přinese štěstí, krásu a lásku… Trpělivost přináší růže …

Proto je zbytečné trpět pocitem méněcenností v tomto směru, vždyť vnější krása je spojená s krásou vnitřní. Rovněž štěstí dokáže změnit člověka k nepoznání.

Ale když jsou lidé zlí, nepřejícní, závistiví, vyzařuje to i z jejich zevnějšku.

Důležitý je obsah, nikoliv slupka …

Další odpovědi
led

V dobe písania príbehu Ošklivé káčatko ešte neplatilo známe reklamné pravidlo „obal predáva“, práve naopak ešte platila tisícročiami overená zásada „dôležitý je obsah, nie obal“.
Nie, nie je to reirkanácia, ale spoznanie toho druhého vlastnými očami. Pozrime sa na „ošklivé káčatko“ ako na príbeh človeka. Odrazu začneame spoznávať vzájomné medziľudské vzťahy vidiace len povrch, odsudzujúce podľa vzhľadu všetko, čo sa čímsi odlišuje od štandartu. Tak ako i dnes odsudzujeme našich susedov len preto, že sa čímsi odlišujú, bez toho, že by sme sa zamysleli a snažili ich spoznať bližšie. Veď čo by si o nás pomysleli iní, ak by sme prejavili vlastný názor. Razom by sme sa stali tiež „Ošklivým káčatkom“ vydedeným zo spoločnosti.
PS.
Tak, barbakan a včul prezraď, ako to teda je s tým „Ošklivým káčatkom“?

Doplňuji:
Technicky vytvoriť krásavicu, ale aby sa muži neurazili aj krásavca, pomocou rôznych prípravkov a s prispením médií je možné aj z Baby Jagy, alebo Quasimoda. V tomto problém nevidím. Prípadne i karty premiešať a z Quasimoda urobiť krásavicu nie je žiadny problém
Ale Veľkú dušu, aká sa prejavila napríklad u spomínaného Zvonára od Matky Božej Quasimoda nedokázal zakryť ani jeho fyzický zjav netvora v kontraste s (vo filme krásnym) Frollom s dušou zlosyna. Toto je prípad, keď obsah je krajší než obal.
Škaredých kačiatok okolo nás je dosť, ak sa však pozriete pozornejšie, možno už zbadať aj zárodok neskorších labutích ladností tvarov, záleží ale aj od nich samych, či labutiu dokonalosť dosiahnú, alebo ostanú len obalom.

anonym

Ošklivé kačátko, ach ano tu pohádku jsem milovala! Káčátko, které nikdo neměl rád do doby než se přeměnilo v nádhernou labuť. A přesně tak to je, lidé jsou hnusní a mnohdy dávají vzhledu větší váhu než doopravdy má. A proto říkám, že všichni jsem krásné příšerky. Na každém z nás se najde něco pěkného, ale i něco ošklivého, ať už je to ve vzhledu nebo v povaze, ale každý je krásná, úžasná a jedinečná bytost. (Dobře skoro každý páč někteří lidé jsou vyloženě zmrdi a partří jim jen palici do hlavy a zakopat!) A nebo jak v jedné verzi ošklivého káčatka řekla jedna krysa „Ale uvnitř je každý ošklivý.“ a nejspíš měl pravdu, už jen to, že přemýšlíme nad tím kdo vlsatně jaký je z nás dělá ošklivé a zavržení hodné bytosti. Bohužel jsem lidé a lidé prostě budou takový ošklivý. Prostě tohle zavrhování lidí kvůli „ošklivosti“ dělá každý, dělám to i já a přitom tu o tom píšu rádoby moralizační „sračky“. Je to zajímavé a děsivé, ale my lidé jsem nejhorší z nejhorších a to ve všem a je jen málo jedinců, kteří si to uvědomují. Tudíž jsem ráda za to, že i když už jsme stejná jak ostatní, aspoň si tuhle moji ošklivost uvědomuji.
Zdroj:http://weel-bang.blog.cz/1407/vsi­chni-jsem-krasne-priserky

gecco

Přepeření…
😉

Taky jsem nikdy – jako dítě, nechápal, proč se ta krásná třídenní kuřátka přepeřením mění na protivné kapouny…
A ´odpeřením´ (etc) pak na pečínku…
😉

Kelt

Kdyby Andersen tuto pohádku nenapsal, učitě by to nikoho nenapadlo.

anonym

Na tý první fotce je asi jako desetiletá, na druhé má už o pár let víc, během té doby se zbavila rovnátek, korekci obočí, napíchala řasy, zesvětlila vlasy a pak už jen práce kosmetičky, perfektní make up
Doplňuji:
http://www.top­ky.sk/cl/13/13­33292/Neuveri­telne-FOTO--Zmena-obycajnych-zien-v-brutalne-bohyne-

anonym

http://www.genetika-biologie.cz/mutace
Doplňuji:
„evolučně výhodná“

Mimozemšťan

s photoshopem
Doplňuji:
vzdyt neni oskliva…jen profesionalne nalicit

jirkajirka

Zenedlouho bude jaro vylíhnou se mladé a podívejte se na starou labuť a na mladé. Pochopíte. Nemusíte dlouze filozofovat.

ivzez

Dívka vlevo se mi líbí mnohem víc, působí přirozeně.
Ta napravo je jak Barbína … umělá figurína …

anonym

Kmotře Petře, kmotře Petře, nepřepepři toho vepře. Jestli kmotře Petře vepře přepepříš, sám si kmotře Petře vepře sníš. Vem Petře pepře, opepři vepře, opepři, ale nepřepepři.hihi