Mekli

Jak mi pošta vyplácí náhradu v případě poškození?

Hoj,
v případě, že mi pošta poškodí obsah balíku – počítač – bez extra pojištění (automaticky je to prý na 50 000), vyplatí mi náhradu v penězích nebo mám právo žádat o další komp? Celkem stařeček, Power Mac G5 za hodně výhodnou cenu – 2000. No a za takovou cenu ho už neseženu :)
Doplňuji:
Ano, stoji tak 5000. Za 2000 mam proto, ze odesel jeden procesor (ma dva).

Nejlepší odpověď
zzzzz

Cena se určuje odhadem, odhad by měl provést odborný odhadce, což ten od pojišťovny často není. Pokud nebudeš s cenou na kterou to odhadne spokojený, můžeš si nechat udělat vlastní odhad a na jeho základě požadovat plnění. Pokud odmítnou, můžeš se obrátit s žalobou na soud.

Další odpovědi
Banán88

… to takhle podaji svemu likvidatorovi skod, ten zjisti, ze Mac nemel valnou hodnotu, hodi mu petistovkovy punc a pujdes si to vybrat na slozenku.. Ale ted vazneji, kolik dnes cca stoji takovy postarsi kus? cca 5000,–?? Likvidator pujde jeste niz protoze nikdy se pojistovnam moc platit nechce a vysledek bud na slozenku nebo na ucet.. Komp z nich nevymacknes