pája139

Jak mi může volat číslo, které neexistuje?

Uz nekolikrat mi volalo nezname cislo ale ja ho bouzel nemohla zvednout, tak jsem mu potom zavolala a ono mi to reklo ze tel. cislo neexistuje.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Stává se mi to docela často.Volala mi kamarádka z práce a objevilo se „skryté číslo“,to chápu,pracuje na VŠZ,takže to tam tak mají zařízeno.Další situace jsou stejné jak popisuješ ty,to jsou většinou nějaké „úžasné nabídky“.
Ale pak mi zazvoní mobil 1×,nestihnu ho nikdy vzít a na displeji se objeví „neznámé“.Někdy jednou za týden,někdy 2× za den a stalo se to i 2× v noci,kdy mně to vzbudilo.Žádnej příjemnej pocit.Řešila jsem to i s mým mobilním operátorem,ale ti se omlouvali,že mi nemohou pomoci a že to slyší poprvé,že to nemůžou odblokovat atd.,ať se obrátím na policii,že chápou,že mně to obtěžuje.
Trvá to tak asi 3 roky.
Kamarád mi řekl,že někde nějaký generátor vygeneruje náhodná čísla,ty pak prozvoní a zjišťují,jestli jsou aktivní. Ale proč???Ptala jsem se známých,ale nikomu se to nestává!Tak nevím........

Další odpovědi
Emefej

Na zmeškané hovory z neznámých čísel zásadně nereaguj. Pokud ti něco životně důležitého chtějí, jistě zavolají znovu.

mosoj

Osobně se mně to stává také tak.
Je to součást sledování obyvatelstva. Operátor bude vždy dělat mrtvého brouka.

Pepa25

Funguje to tak, že automat krátce prozvání čísla, aby si ověřil, jestli fungují a zpět se volat nedá (je tam jen automat).

Pepa25

mosoj: ano, telemarketingové firmy sledují, jestli nás mohou obšťastnit svými nabídkami … :-/