maschera

Jak matka nebo otec můžou týrat vlastni dítě ?

nechapu jak muzou nekteri rodice tyrat svoje decka , jsou male a bezbrane . Co si o tom myslite Vy a co byste jim udelali?

Nejlepší odpověď
Terryle

Zase tu budou asi převažovat názory rodičů, který to absolutně nechápou a absolutně odsuzujou. Já se na to s dovolením zkusím podívat trošku jinak – jako ženská, která nemá mateřský tendence, ale teď si neumí představit, že by měla někomu (dobrovolně) ublížit. Můžu? Neroztrháte mě jako bezcitu?

Prostě je něco špatně. Souhra dvou „něco“.

Možná nějaká porucha v genové výbavě nebo v zažitejch vzorcích chování – pro lidskej druh NENÍ normální ubližovat vlastnímu mláděti. Pokud se kouknete do přírody, jsou zvířata, co svoje mladý občas zabijou, jenže mají za půl roku další. Člověk tohle nedělá, protože mu vychovat „mládě“ trvá roky a s takovým chováním by se nerozmnožil nikdy.

A druhá věc je – sadismus nebo tendence k němu jako takový. Já zase nechápu, jak může kdokoli záměrně ubližovat komukoli – lhostejno, jestli dospělej dítěti nebo dítě dospělýmu. Jsou i dospělí, kteří se taky z různých důvodů nemůžou nebo nedokážou bránit, a v některejch případech je to pro ně ještě možná horší, než pro to dítě (málokdo se jich zastane, mají pocit, že si nemůžou nikde stěžovat, že budou pro smích atd). A ti to navíc chápou naplno, co se jim děje, a cítí šílenou beznaděj. I když to děti asi taky, nedokážou doufat, že za deset let budou větší a budou moct domov opustit…

Já dovedu pochopit, že někdo takovouhle… výbavu prostě má, že ho to svádí dítěti ublížit a podobně, když třeba brečí. Ale co nechápu… proč se pak toho dítěte raději nevzdá. Už jen TO by mělo bejt trestný. Prostě pokud tě to svádí k něčemu horšímu, než dítěti lepnout za zlobení nebo mu dát rozumnej výprask s chladnou hlavou za velkej průšvih… tak si ho buď nepořizuj, nebo ho dobrovolně dej někomu, kdo se o něj postará líp.

Není špatný zjistit, že něco nedokážu nebo že mě něco nutí k rizikovýmu chování, myslím. Je špatný se tomu podnětu nevyhýbat. Přirovnání (i když úplně jiný, ale vlastně princip je podobnej): Jsem mizerná řidička a nemůžu za to, není to leností nebo nelogickou hlavou, prostě to auto „necítím“, jak reaguje. To samo o sobě není nic špatnýho. Ale vím to o sobě a nelezu na silnici. Špatný by bylo, kdybych na silnici lezla a pořídila si skvělý fáro, se kterým to budu švihat 150 a bude otázka času, kdy někoho zabiju…

Co těm lidem udělat? Kastrace/steri­lizace, zákaz styku s dětma, několik let hodně tvrdýho krimu – práce a pokud pracovat nechceš, chleba a voda. Pak možná i propustit, budou-li se chovat slušně… ale BEZ KONTAKTU s dětma, vlastníma i cizíma.

Další odpovědi
Lenjička

Lidská psychika je složitá a těžká.
Někteří rodiče si myslí, že jim dítě zkazilo život, že může za jejich problémy…
Moje mamka mě jako malou hrozně mlátila, využívala a dělala, že nevidí, že mě její druhý manžel zneužíval. Prostě někteří jsou tak hrozně psychicky pozadu, že se chovají jako pitomé závistivé děti…
A to dítě pak má dvě možnosti – být silnější, nebo se z toho složit… U nás to nebylo tak hrozné jako připínáčky třeba, ale vyhazování z domu bylo na denním pořádku 😁 (A to jsem měla vždy samé jedničky a nekouřila)
Nikomu bych nepřála ani trochu týrání a tresty za to bych ještě zvyšovala!!!

sejtanka

Sama mám pět dcer,někdy mi lezou pořádně na nervy,občas dostanou průplesk to je normální,lehké tresty ve formě zákazu toho a toho je v pořádku,ovšem,že bych jim pálila nohy,nebo nechala je chodit po hřebících,to mě nikdy nenapadlo.Ty lidi bych zavřela do ústavu a znemožnila bych jim vychovávat a rodit děti,víc udělat jako jedinec nemůžu.

Berušinka

Můj názor ? – nemám slov =(

dědapetr

Týrání dětí je nepřípustné.Týrat človíčka který se neumí spíš nemůže bránit je trestuhodné.Použil bych oko za oko – zub za zub.Pro člověka který týrá není žádná omluva,je to proti lidskosti.

Sea

Také to nechápu jako matka. Takový lidi by si opravdu děti neměli pořizovat, a když už je porodí, tak by se jich měli vzdát, jak už se tu píše, ale otázkou je, jestli si to uvědomují, zda nejsou natolik zvrácení, že jim dělá dobře, když mohou někomu ubližovat. Je mi z toho vždycky, když to vidím v televizi špatně a chce se mi brečet. Vyřešila by to částečně kastrace, si myslím, a zavření nadoživotí. To samé s pedofilama.