Heřman

Jak máte doma rychlí internet

Dobrý den. Chci zjistit jak máte rychlí interenet a od jákého prodejce a kolik platíte za měsíc a něco můžete přidat podle svého uvážení

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám WIFI na 5 Ghz. Rychlost 5 Mbits jak up tak down. To je rychlost ale maximální nikoliv garantovaná. Pokud vím tak to je u všech operátorů i O2. Všichni poskytovatelé mají nějakou agregaci.

POkud vím O2 nabízí VDSL 25 Mbits. Skutečnost je tak 1/4 a ještě záleží na vzdálenosti od ústředny.
Upload mají ale zoufalý !!! max 500 kbits !!
Takže ve skutečnosti 100 – 200 kbits

Rychlost ale není to rozhodující. Je třeba mít také krátký ping a velkou stabilitu.
Ono vám to sice naměří přijatelnou rychlost ale stabilita je malá ( velké kolísání rychlosti) a ve skutečnosti to také jede špatně. A o pingu ani nemluvím.

Další odpovědi
Michal Kole

Podle smlouvy 8 mbps, ale skutečná je pouze 4 mbps a to jen když má O2 „dobrou náladu“ 🙂

Ptal jsem se na O2 lince a řekli mi že jsem daleko od ústředny, nabízeli mi VDSL, ale to se mi zdá drahý, asi se přepojím na regionálního providera buduje po městě optickou síť

Kric.ouwner

Hele mám 25 mega od O2 a k tý rychlosti se to nepřiblížilo ani jednou furt kolem 17 ale podle mě je to nermální kamarádi co mají UPC nebo jiné tak jim to taky lítá tak max 3/4 rychlosti co by mělo , ale jinak jstli nemáš net tak doporučuji od UPC těch 60 mega kdybych neměl smlouvu s O2 du do toho ihned , jinak O2 doporučuji …

Hykam

to Michal Kole:
Pokud vám řekli, že jste daleko od ústředny tak vám VDSL ani neměli nabízet. Tato technologie spolehlivě pracuje do max. 3km od ústředny, samozřejmě se počítá délka kabelu.
O2 si za VDSL účtuje stejnou částku jako za ADSL. Měli jsme ADSL 16mega a teď máme za stejnou cenu 25mega.
Skutečnou rychlost jsem neměřil, ale navýšení rychlosti je znát.

suaeda

Internet ADSL jsem musel před časem zrušit. Platit poskytovateli a současně O2 dohromady přes 1000 Kč se mi zdálo dost. Rychlost byla 2,5Mb/0,5Mb. Tak jsem přešel k WIFI připojení. Rychlost kolísá od 3 do 10 Mb, ale je to za 500 Kč bez FUP. K internetu mám současně IPtelefonii, která je výhodnější než O2 telefon (předplatím si částku na nějaké časové období jako kartu u mobilu) cena volání na pevnou 0,80 špička/0,40 mi­mo špičku Kč/min. a 3,50 Kč na mobil/min. Současně mám mobilní internet u Vodafone za 550 Kč. Nyní nabízejí akční cenu za cca 389 Kč. Rychlost <3g> cca 1,5/1 Mb. FUP 3 GB, což i na malé videa běžně stačí. Když to porovnám ze zahraničím (Německo) je to neporovnatelné jak jsme okrádáni při daleko nižších platech. Inu po slovensky bych to vyjádřil krátce a slušně <čo narobíme – nič>.

WeeBear

Podle smlouvy s UPC jsme měli tři roky zpátky 4mbps, ale tuhle rychlost zrušili a automaticky nás převedli na 10mbps, těžko říct, kolik máme doopravdy. 🙂 Ale na rychlost internetu jsem si nikdy nestěžovala, nikdy mi nedělal binec. Jinak platíme okolo 600,– měsíčně.

MILAN1961

Mám UPC televizi-základní programy,internet 10mg a telefon-200kč a měsíčně platím okolo 800kč.

Vlk-Gabriela

Nemáme doma internet na počítači, ale na mobilu.