Kako

Jak mámě říct, že už nejsem malá holka?

Ahoj, mám trošku problém. Táhne mi na 15 a už se mi líbí kluci, nejsem žádná vypatlaná neustále nalitá holka, ale už si nepřipadám nesvéprávná jako 5 leté dítě.
Vím, že na spoustu věcí mám spoustu času, taky nechci dělat žádné voloviny, jsem docela rozumná. Jen bych ráda, kdyby mi mamka dala trošku víc svobody, pustila mě občas někam ven a nemusela mít o mně každých 20 minut přehled. Aby mě nechala si něco sama koupit, už sem dost velká, abych si sama vybrala podprsenku apod. Opravdu nemám v úmyslu jít pít a kouřit za školu, jen chci trochu svobody. Ale nevím, jak jí to mám říct. Chápu, že má o mě strach, ale někdy to opravdu přehání. Jak mám mamce říct, aby se o mě tolik nebála a nechala mě chvíly být sama sebou?
Doplňuji:

  • máma chytne hysterák, když jí jenom řeknu, že chci někam jít s kamarádama…

Nejlepší odpověď
iceT

Měla bys mamce dokázat,že už nejsi malá holka,ale rodičům se právě tohle dost špatně vysvětluje.Neměj mamce za zlé,že se o tebe bojí,když je všude plno divných lidí.Přiveď si domů třeba kamarádku a řekni jí že půjdete nakupovat spolu,třeba se o tebe tolik bát nebude,když budete dvě.

Další odpovědi
marci1

Chápu Tě, ale do 15 let za Tebe zodpovídají rodiče. V klidu si na to s maminkou sedněte, řekni jí, jak se cítíš , popovídejte si jako dvě kamarádky a zkuste se domluvit na nějakém kompromisu. Jistě Ti vyjde nějak vstříc. Držím palce.

pl4toon

Máma to s tebou asi myslí dobře. Jsi v tom nejhorším věku, co se výchovy týče, máš už svoji hlavu, ale ještě nemáš úplně rozum jako dospělí. Takže problém :D
Máma se o tebe bojí. Nezbývá ti nic jiného, než ji přesvědčit a dokázat, že máš v hlavě i něco jiného než kluky a že dokážeš být zodpovědná. Pak se o tebe snad nebude tak bát.
Nebo na to jdi přes tátu. Pokud ho tedy nechytne taky hysterák :D

roxy52

To je těžké.Bylo by lepší,kdyby jsi se s tím smířila, protože bohužel,nebo teda bohudík pro tebe,ta maminka o tebe bude mít starost,i když ti bude 50.A to je holá pravda.

Jsemtady

Pro ni budes vzdycky dite ..
Pamatuji si i dobu kdy jsem si myslel jak jsem dospelej a kdyz se na to divam zpetne tak jsem byl z dnesniho pohledu jeste mrne. Asi se o tebe boji. mozna ze sve zkusenosti ze vi co tenkrat sama delala a vi ze jsi blba/naivni jak ona tenkrat.
Leda ji o tom presvecit treba praci doma atd ..

Layla

Tak pokud chceš aby tě bral jako dospělou tak se tak zachovej, sedni si s ní v klidu, a hezky bez emocí ( to je důležité ) ji vysvětli jak se věci mají. Pokud se o tebe bojí, tak si můžete stanovit nějaká pravidla ( předem řekneš s kým jdeš ven a kdy se vrátíš) a pokud se bude bát může kdykoli zvolat ( kdykoli – to na rodiče platí). Na začátku možná bude volat často ale až uvidí, že ti může věřit tak přestane :)

anonym

Vepište odpověď… http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/regiony/vy­socina/clanek­.phtml?id=775501