Jak mam zvetsit pocet amper z menice napeti(12v na 230v)potrebuji 6 Amper

mam menic napeti Mascot 9988 ,(1500 watt)spic­kovy 3000W,mrazak ma 750W a spic.1400w ale nechce naskocit.Elekrikar rekl ze menic ma malo amper ale nikdo si stim nevi rady.Prosim nevi nekdo jak nato.Dekuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Neřekl bych, že to je zapříčiněno jak říkáte améry, ale je to tím, že jsou dva typy měniče napětí. Jsou sice výkonné, ale bohužel neumí pracovat s motory.
Pokud chcete na měnič napětí zapojit motor, což lednička má, je zapotřebí, aby měl měnič modifikovanou sinusoidu. V opačném případě se prostě motor nerozběhne.

Další odpovědi
GangstaHelper

Můj nepříliš odborný názor je, že pokud měnič nemá žádné ovládací prvky, tak to u něj nejde, jedině zapojením dalšího měniče do obvodu – což je blbost.

Je možné, že baterie nestíhá, s tím by mohlo pomoct zapojení další baterie PARALELNĚ.

mosoj

Neznám potřebu, ale je to pěkné harakiry.

Ten měnič by podle parametrů těch 6 A na 230 V měl dát, ale musíte mu dát na druhé straně 12 V na 130 A !! trvale !!!! To je proud pro pořádné sváření ! Z čeho to napájíte !! Pokud je to z baterie, tak to aby byla trakční baterie pro AKU vozík.

Teď jsem si ten měnič našel, ale má napájení na 24V ??!!
http://www.ful­gurbattman.cz/pro­dukt/menice/me­nice-dc-ac/mascot-9988-24v-230v-1500w-18334.htm
Doplňuji:
fousáč : Jednou jsem si dělal analýzu spotřeby mrazáku a zarážela mě velká odběrová špička pří zapnutí. Díky za objasnění.

9 řemesel

Zkuste si půjčit : M2287DA 12/230/1000
(to poslední,tedy 1000 jsou Watty).

fousáč

Především pochybuju o těch špičkových 1400W u 750W mrazáku když obyčejná lednička s motorem 200W si při rozběhu vezme 10A (cca 10 násobek). Další věc je jak má termostat nastavenou hysterezi – tedy rozdíl mezi teplotou sepnutí a rozepnutí. Pokud spíná často, je kompresor ještě natlakovaný a rozeběh je ještě těžší. Pokud motor napájíme měničem, který má „modifikovaný sinus“ a to tenhle měnič má, k sinusovému průběhu to má
dost daleko a je tam 5. harmonická a spousta dalších vyšších. Ty s motorem točí úplně jinak a nemá to sílu. Samosřejmě při rozběhu nesmí moc klesnout napětí, jinak motor taky nemá sílu. Dokázal bych si představit bezproblémový rozeběh 3f motoru přes měnič, který bude postupně zvyšovat frekvenci a úměrně výstupní napětí. 1f motor s pomocnou fází je v tomhle případě dost problém. Chce to větší měnič, větší baterku a hodně tlusté dráty k baterce. S ledničkama mají problém i menší elektrocentrály.

Zdroj: http://xbit.cz/luv2q