Myšoutek

Jak mám zkopírovat obraz na monitoru tak, abych ho pak mohl vložit do Malování?

Potřebuji vyfotit mapu na Google mapách a potom ji upravit nejlépe v Malování.

Nejlepší odpověď
anonym

Já to dělám tak, že teda mám tu stránku, co chci ofotit a zmáčknu Print Screen, to máš někde nahoře napravo, pak si otevřu malování, vložit a už to tam je

Další odpovědi
gecco

Jen doplním Sambu – pokud chceš snímek celé obrazovky, pak PrintScreen, pokud jen aktuálního (aktivního) okna, pak Alt + PrintScreen.
😉

wendyX

Jak píše ‚gecco‘, ale ještě přihodím možnost: máš-li Windows 7, lze s výhodou použít šikovné utilitky ‚Výstřižky‘ ; s její pomocí můžeš přímo sejmout jen libovolný výřez obrazu na monitoru (pouhým roztažením obvodu myší) – takže odpadá vkládání do Malování a zde ještě nejspíš finální ořez, před uložením je možno použít několik jednoduchých nástrojů-
(pero- 4 barvy- pro připsání poznámky, zvýrazňovač a gumu), výsledek je možno hned odtud případně odeslat e-mailem a uložit výsledek lze ve formátech JPG, PNG či HTML (přes volbu Soubor/Uložit jako…).