Jak mám zjistit kdo dal an wikipedii článek?

Dělám referát, kde musím dát zdroje, tak sem tam napsala wikipedie ale musíme kt omu napsat jméno a příjmení autora, datum aktualizace stránky,

Nejlepší odpověď
Emefej

To je nesmysl. Podle ISO 960 se u citací z Wiki autor neuvádí. Články na Wiki bývají kolektivním dílem a žádného „jednoho“ autora nemají.
Doplňuji:
Pokud můžeš, Wiki jako zdroj informací raději necituj.

Další odpovědi
ivzez

Hanko,

necituj z Wikipedie (i když i v ní se najdou slušně zpracované články, není to seriózní zdroj informací).

Můžeš ale použít zdroje, které jsou pod články ve Wikipedii uvedeny.
Zjisti si informace z přímých zdrojů, ty potom cituj.

Fyzik

Ono taky wikipedie není žádný relevantní zdroj, s výjimkou informací, který mají jiný, externí zdroj. Proto se primárně z wikipedie nemá citovat. Na druhou stranu, na wikipedii by se měly dávat POUZE jinde uveřejněné informace, ale to samozřejmě neplatí.

vitek1724...

vloži to tam nějakej uživatel.kdo ho tam dá to nejde zjistit.