geedgitka

Jak mám získat syna zpět???

Dobry den,mám 3,5letého syna a dostala jsem se před 6měsíci do špatné bytove a finanční situace,rodiče mi nabidli pomoc že se o maleho postaraji,po dohodě s nimi jsem i když nerada ale přeci i jim podepsala souhlas k svěření jim do pěstounské péče.dala jsem častečně věci do pořadku a chtěla bych syna zpět k sobě.Mohu já zrušit předvolání k soudu když navrhovatelé jsou oni a soud má být za 4dny???prosím poraďte mi někdo,jsem zoufalá

Nejlepší odpověď
Hykam

Zrušit předvolání asi ne, ale u soudu můžete říci, že jste byla v existenční tísni, tudíž jste přistoupila k tomuto kroku. V současné době, jak píšete, jste si dala věci do pořádku a proto od tohoto kroku (předání do pěstounské péče) ustupujete.

Další odpovědi
pusinka50

Dokud soud neurčí svým rozhodnutím Vaše rodiče jako pěstouny, můžete žádost vždy stáhnout a případně se stále odvolávat. Vezměte si sebou k soudu i průkazní dokumenty, ze kterých bude možno vyčíst, jak dalece jste situaci dala do pořádku a Vaše svěděctví, jak budete v „dělání pořádku“ pokračovat dál tak, abyste neohrozila vývoj dítěte a nezanedbala péči o něj

anonym

Ke zdejším odpovědím mám jen doplňující otázku: Co znamená „dát věci částečně do pořádku“ ?

Dochy

A oni navrhují co? To jde stále o to svěření do pěstounské péče? Co si pamatuji ze školení o adopci, tak pěstounská péče nneí osvojení a nezbavuje vás definitivně rodičovských práv, takže by mělo jít (po prokázání že se o dítě dál chcete a můžete starat vy) PP opět zrušit. Pokud se teď teprv řeší to převedení do PP… jak dalece se s rodiči dá mluvit? Pokud to jde, projednal bych to nejdřív s nimi.