Ráďulka

Jak mám zhubnout 5 kg, jsem holka vážím 48.5 kg měřím 160 cm a jsem tanečnice?

je mi 13 let měřím 160 cm a vážím 48.5 kg jsem tanečnice a potřebovala bych do konce prázdnin zhubnout alespoň 5 kg poradíte mi jak na to?

Nejlepší odpověď
Pájo

Takhle jsi v normě, nepotřebuješ zhubnout.
BMI máš cca 19,14 (18,5 – 24,9 kategorie: norma, zdravotní rizika: minimální)
http://www.vy­pocet.cz/bmi?BMI_­Vyska=160&BMI_V­aha=49&submit=Spo%E8%ED­tej+BMI&Email=%40&E­mail_Type=HTML

Pokud bys zhubla dalších 5 kg, riskuješ zdravotní rizika, s BMI 17,19 bys byla v kategorii podváha.

Jako tanečnice musíš mít sílu a energii na pohyb, tanec je dynamika, tanec je energie a vášeň, musíš mít dobře stavěné tělo, aby se ti nebortilo a byla radost se na tebe dívat, na to mysli a vykašli se na hubnutí v době, kdy se teprve vyvíjíš!
Doplňuji:
Podváha (méně než 18,5)

Tento pojem ukazuje na příliš nízkou hmotnost v poměru k tělesné výšce člověka. Podváha může být příznakem nemoci. Někteří jedinci ale mají k podváze genetické předpoklady. Dále může být podváha důsledek způsobený odmítáním potravy. To často směřuje k poruchám příjmu potravy a nemocem jako je anorexie a bulimie (BMI je většinou menší než 17,5). Tyto nemoci patří mezi psychické onemocnění.

Nemocní anorexií a bulimií často nemají jen psychické problémy. Vedle deprese, nesoustředěnosti a podrážděnosti se ženám nedostaví menstruace a začínají vypadávat vlasy. Dalšími příznaky jsou nízký tlak, řídnutí kostí, snadný výskyt modřin a náchylnost k infekcím. Extrémní případy mohou skončit i úplným selháním srdce.

Další odpovědi
anonym

Já ti leda tak vynadám! Zbláznila ses?
Ve třinácti letech potřebuješ dospívat ve zdravou ženskou. Tvoje proporce jsou už i tak na hraně vyzáblosti a zhubnout za čtrnáct dní dalších 5kg není v pořádku ani u dospělého organizmu, natož u tebe!
Žádná tanečnice ve třinácti letech nejsi, ale asi bys jí chtěla být. K provozování jakékoliv náročnější pravidelné fyzické zátěže potřebuješ mít určitý energetický i psychický fond, který bez správné životosprávy mít nebudeš a tvoje tělo nebo psychika se pravděpodobně sesype.
Jestli budeš takhle pokračovat, tak nemáš budoucnost ani jako tanečnice ani jako žena, bude z tebe vyzáblá nemocná anorektička s rozhozenou psychikou.

cochee

Vynechám nadávání apod., jen konstatuju, že při parametrech, které jsi o sobě napsala, je jasné, že máš minimum tělesného tuku a pokud bys chtěla shodit ještě pět kilo, tak už vesměs na svalové hmotě (tukovou nemáš). Takže bys dospěla ke stádiu: bez tělesného tuku a s oslabeným svalstvem, namísto tančení bys byla ráda, že vůbec chodíš. Víš?

mosoj

Chceš být tanečnice nebo komár ?

zjentek

máš optimální zdravou váhu a je možné, že ji budeš mít většinu svého života, pokud s tím aktivním pohybem nepřestaneš. Dívej se více na to zdraví než na vzhled a na to, co uvidí ostatní, máš to supr, tak se nenič ,)

arygnoc

bez urážky, mladá dáma:
v psychiatrickej liečebni.

Kto vám nakukal, že potrebujete schudnúť (zhubnou)?
Veď už teraz máte podváhu. A pokiaľ ju máte preto, lebo máte pocit, že ste tučná (tlustá), s tou psychiatriou to myslím vážne. Ohrozujete svoje zdravie.

Dajte si do vyhľadávača heslo anorexia, prípadne bulímia, snáď vás to presvedčí.

iceT

tak snad si vybereš
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20zhub­nout

ale je ti 13,nemáš ani 50 kilo,tak si myslím,že je to zbytečnost,navíc píšeš,že tancuješ,tak můžeš víc trénovat,méně jíst,více chodit pěšky.Drasticka dieta by to mohla spíš ublížit.

Mapel

Bohemica ti to napsala jasně a není co dodat. Jen se za chvíli budeš chtít líbit klukům a oni o kostru nebudou mít zájem. Jseš ve vývoji, tak neblbni.

klob1

Ahoj.Tak to neřeš..A hlavně ne nějakými dietami,kde se nejí nebo něco z jídelníčku odstaní..Máš nějaké zdravotní problémy,aby jsi musela hubnout?Jestli jsi zdravá,tak nech jak máš.Jinak se nabízí hnusná odpověď,kterou jsem slyšel od lidí co jiným řekli.Jistě víš co.Jinak se to dá snížit bez nějakého rizika možné nemoci. 5kg není mnoho..Tobě stačí jen nějak upravit strava na menší a časté.Nevím jak jíš a tak.Co třeba děláš za činnosti.Už i to,že děláš pohyb tancem je co bere energii z těla.Tělo potřebuje přísun energie.
Jen si dej pozor na bodovou dietu,to každá pak spíš přibrala..Pavel