Kostk@

Jak mám zfunkčnit svou SD kartu? :) prosím poraďte :3 :')

SD KARTU (16 gb) mám již rok. Zatím jsem s ni byla spokojena … Tedy až do !!!-teď-!!!
Začalo to tím ,ze mi naskakovalo na obrazovce nabídka FORMÁTOVAT SD KARTU.
Ale ignorovala jsem to, no jenže už mne to stvalo a tak ,aby jsem si kvůli tomu nepromazala cely mobil, SD kartu jsem přesunula do jiného telefonu kde jsem ji formatovala. No a tak jsem byla rada ze se mi nic nesmazalo a už mi to tam nenaskakovalo. Jenže jsem si po nake dobe( 2 týdny) všimla ,ze vsechna data se mi ukládají do mobilu a ne do SD karty a ze mobil budu mít zaplacanej. Už ani Nwm jak ,ale vytvořila jsem si složky a tam se mi vse ukládalo( do SD karty) . Včera večer mi tam zase naskocilo FORMÁTOVAT SD KARTU. jenže už mi nenaskocilo zeby jsem tu kartu v mobile mnela . SD KARTU JSEM TEDY ZNOVA PRENDALA DO JINÉHO MOBILU , ale tam se mi taky neukazuje zebych ji tam vůbec dala a píse to abych tu kartu tam do toho zařízení vložila. Teď to nemůžu ANI FORMÁTOVAT . Je to jako kdyby ta karta neexistovala pro ten mobil (když ji vložím do zařízení tak pro mobil proste neexistuje) . A tak prosím o vaši pomoc . Nechci ji vyhodit fakt byla dobra (16 gb) . :( prosím prosím prosím POTADTE :)
Doplňuji:
Jo a pokud bych to šla reklamovat… Mám tam už nake data .. A taky záleží jestli by mi vrátili peníze a kolik a nebo vymnenili za jinou ale to asi ne e :D.. Ale porad doufám v to ze mi helfnete ;)

Nejlepší odpověď
Funna

měla jsme podobný problém…karta se přestala v mobilu zobrazovat, ani v PC nešla načíst…tak jsem ji šla vyreklamovat a dali mi novou…data v háji, ale nespíš už s ní nešlo nic jiného vymyslet…
Doplňuji:
no…pokud si kartu formátovala, tak máš stejně „odřízlou“ standardní cestu k souborům…takže na to budeš muset použít nějaký s programů, který umí data obnovit (např. Recuva)…a stejně není zaručené, že se „vrátí“ všechno…ale pokud ti mobil nabídl formát, tak proto, že kartu nemohl přečíst…jinak by k žádnému formátování neměl důvod…

Další odpovědi
Emefej

Nerozumím otázce. Ty jsi formátovala svou kartu v jiném přístroji? Proč ne ve svém? Při formátovaní karty se ztratí všechna na ní uložená data a je úplně jedno, v jakém telefonu formátování děláš, vždy je lepší to dělat v tom svém. Karta zfomátovaná v jednom telefonu nemusí korektně pracovat v jiném.

Hlada

Otázka je nejasná. Jestliže jsi kartu formátovala, tak už na ní nemáš žádná data přístupná. Za tu dobu může i krásná panna zeškaredět. Karta je zřejmě vadná. Dej ji do čtečky a pokus se z ní vytáhnout data pomocí některého recovery programu, jak píše Funna a pak kartu reklamuj.