Jak mám zašifrovat disk s Vistou bez BitLockeru?

Koupil jsem si počítač s Windows Vista Home Premium, ale ty nepodporují šifrování celého disku. :( Je to jen v dražší edici, jak jsem pochopil. Máte zkušenosti se šifrováním pomocí jiných aplikací? Jsou nějaké i zdarma?

Odpovědi
frankie

Rozhodně doporučuju TrueCrypt. Je zdarma, open source a fakt mocný nástroj. Zašifrujete celý disk, bootovací sektor (bez hesla Windows nikdo nespustí, klidně můžete firemní notebook zapomenou v hospodě 🙂, případně jen jednotlivé oddíly, externí disky, flash paměti, vytvoříte virtuální pevné disky, je toho prostě spousta.
Na webu najdete i spoustu návodů, jak s TrueCrypt pracovat, ale jde opravdu o špičkový program, který se snadno ovládá.