martin14

Jak mám zapojit a naladit video tak aby mi šlo?

Před pár dny sem si od babičky přivezl starší video které je pořád ještě funkční. Když jsem ho ale zapojil a zkusil sem ho naladit tak po vložení kazety mi to napsalo že není signál a ať zkontroluji připojení a to je dobré a zkoušel sem to na starší televizi FINLUX a video je značka MAXAN.

Nejlepší odpověď
korbic92

Do videa anténa,z videa zase anténa do tv aby šla i při vypnutem videu,spojit scartem,zapnout video,na tv přepnout na AV nebo externi vstup a pod. A jeto :)

Další odpovědi
Drap

Doporučuji prostudovat a použít návod k obsluze.

Hlada

Bez typového označení a manuálu nejde radit. Obecně bych řekl, že starší VHS nebude mít DVB tuner a vy jste nejspíš v místě, kde už nejde analog. Rozhodně by ale mělo jít přehrávání kazet. Propojení TV-VHS uděláte kabelem SCART/CINCH – SCART/CINCH podle vybavení přístrojů.

lexx

Vlož nahranou kazetu do VCR (videa), zapni PLAY a z výstupu anténa na videu krátkým koax kabelem do TV. Musíš na TV naladit ten správný kanál na kterém pracuje video, to je různé, 22–68 kanál až se objeví obraz a zvuk. Při použití SCART propoje tato operace odpadá, pouhým zapnutím PLAY se TV samočinně přepne do provozu monitor.