Matesx

Jak mám zálohovat spotřebiče ( pc, tv, čerpadlo, internet, wifi, … ) při výpadku proudu?

Letní bouřka, přetrhané dráty … a jsme bez elektřiny. Nějaký záložní zdroj? Co mi doporučíte za značku a typ? Jak dlouho to poběží na záložní zdroj?

Nejlepší odpověď
beer

Vyber vhodnou elektrocentrálu a kup ji.
Jak na to je zde:
http://www.elek­trocentralyplus­.cz/clanky/jak-vybrat-elektrocentralu/

Další odpovědi
mosoj

No vyjmenoval jsi toho na agregát.Ten poběží dokud ho budeš krmit benzínem, ale musíš ho nastartovat.

Pro PC se prodávají zalohové zdroje. pro čerpadlo přepokládám že oběhové pro topení také. Záleží jakou kapacitu má aku v záložním zdroji ale výdrž je řádově v hodinách.

Mimo čerpadla a snad někdy PC nevidím žádnou nutnost ostatní zálohovat.
Pokud myslíš zdroj trvalého charakteru tak jedině ten agregát.

DrábekM

Pro tuto situaci existuje několik řešení.

  1. jedna velká UPS, která která zvládne např. 1F 3700W dodávat po dobu 5 minut (desetinový odběr zálohuje zhruba 10× déle), zde je potom potřebné znát situaci elektroinstalace na místě … cena 29 tis.
  2. PC, Internet, Wifi a všechna síťová zařízení lze pohodlně zálohovat z jednoho místa při vhodném Power over Ethernet řešení. Toto řešení s nějakým 1500W záložním zdrojem vyjde na cca 6.tisíc a počítač Vám může běžet klidně i hodinu (záleží na konfiguraci.a odběru dalších zařízení)
  3. Oběhová čerpadla potřebují kvalitní „sinus“ a je potřeba znát údaje o motoru čerpadla.
  4. u TV mám vyzkoušeno, že 1500W zdroj ji udrží při nastaveném ECO modu 2 hodiny běžet.

Zde jsou orientační ceny UPS od APC (kvalitní záložní zdroje, nové se zárukou):
SC1500I … 5.000,– Kč
SMT1000RMI2U … 6.800,– Kč
SMT1500I … 5.800,– Kč
SMT2200RMI2U … 10.600,– Kč
SURT1000XLI … 7.000,– Kč
SURT2000XLI … 12.000,– Kč
SURT3000XLI … 25.000,– Kč
Pokud Vás ceny a informace zaujaly, tak mne neváhejte kontaktovat na apc4U@email.cz a pomohu Vám vyřešit situaci ohledně zálohování při výpadku proudu.

venkovan

Pokud chceč zdroj pro pc – musíš si sehnat velmi kvalitní bezinový agregát který má proud „vyhlazený“. Z toho co píšeš – tak okolo 2 kW a ještě ti vše nebude muset běžet najednou (za předpokladu, že čerpadlo na vodu je na 220 V.
Takže kvalitní agregát se pohybuje od 24 – 34 tisíc kč – záleží na výrobci a výbavě.
Nicméně 5 litrů benzinu u takové centrály ti vydrží asi na 10–14 hodin provozu. Takže doma musíš mít neustále zásobu benzinu. A ten současný benzin pomerně rychle ztrácí na kvalitě (pokud nedáš přísady).
Centrálu doma mám – když ale vypadne proud, sednu na zápraží a čekám až přijde.

Mapel

UPS. Záložní zdroj se navrhuje pro konkrétní případy. Pro konkrétní návrh jsou nutné podrobnosti. Chce zvolit jen jeden a ne pro každou věc zvlášť. To by se docela prodražilo.

tyna.ryglova

Přítel nedávno řešil totéž a než se pro něco rozhodl, tak to docela trvalo. Nakonec si koupil záložní zdroj ups z https://www.za­loznizdroje-ups.cz/ a od té doby, co ho má, tak nám elektřina ještě nevypadla, takže to nemá ještě vyzkoušené.