Avatar uživatele
Hanz Blažek

Jak mám vyzrát na daně?

Dobrý den,
mám spousty otázek ale neznám odpovědi, které budou pasovat přesně na moji životní situaci, proto se obracím s pomocí na Vás, odborníky. Nyní je moje situace taková, že ukončím vysokou školu a v Září budou chtít nastoupit na jinou. Nyní mám dvě brigády 1. je na DPP na celý rok a 2. je na DPČ, kde je zaměstnavatelem personální agentura. Slevu na dani jsem podepsal na 2. brigádě (v agentuře) zde je vždy brigády vyplácena za jeden den v práci tzn., brigáda je nárazová je na konkrétní dny netrvá kontinuelně týden či měsíc. Naopak brigáda první je kontinuelní celý rok jak jsem již psal. Vyplácení za jednotlivé dny u agentury je již daněno (dokud jsem na brigádě od agentury nevydělal 2500 ,– Kč tak se to ještě nedanilo, je to správná informace?) A ta kontinuelní první brigáda se daní a následně je měsíčně vyplácena.
Mám v tom jakýsi chaos a nedostatek informací (pravděpodobně)

  1. Teď jsem ještě student, ale nějaký čas nebudu, bude to mít nějaký vliv na daně? A jaké všechny vznikají povinnosti, když jsem student / nejsem student / jsem student během jednoho roku?
  2. A jelikož jsem podepsal slevu na dani, musím následně získat POTVRZENÍ O ZDANITELNÝCH PŘÍJMECH od všech zaměstnavatelů, kde jsem byl a budu v roce 2016?
  3. A následně do jakého měsíce je nutné toto odnést na finanční úřad je to vlastně moje povinnost ze zákona?

Doufám, že jste moji situaci alespoň částečně pochopili. Mám v tom opravdu guláš za každou informaci, která mi mojí situaci zpřehlední, budu velmi rád, případně mi prosím napište i na můj osobní email: jbllazek@gmail.com
S přáním hezkého dne,
Jan Blažek.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3000 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek