šnýcl

Jak mám vyřešit svůj problém s čočkou?

Kontaktní čočky nosím už přes půl roku. Dřív mi vůbec nevadili, ale teď mi začala blbnout pravá. Levá se na oku drží nádherně a nejsou s ní žádné problémy, ale ta pravá se mi po chvíli jakoby nalepí na víčko a pohybuje se s ním po oku když mrkám. Zkoušel jsem si to všelijak nasadit. Chvíli se i držela normálně, pak se ale zase přilepila. Myslel jsem si, že by mohla být vadná, tak jsem si vzal novou a ta mi to dělá taky. Už nevím co s tím mám dělat. Dřív to bylo všechno v pohodě. Moc prosím o radu. Nechci je přestat nosit. 🙂

Odpovědi
cochee

To že to dělá i nová čočka, je divné. Myslel jsem totiž, že ji máš převrácenou naruby. No, zajdi do „čočkárny,“ tam ti poradí nejlépe.

ahold

Je možné, že se ti dostatečně nevlhčí oko. Tomu jde pomoci očními kapkami, tzv. umělé slzy. Každopádně se poraď v obchodě, kde je kupuješ, tam ti poradí i nabídnou vhodné kapky.