Lucule13

jak mám vycvičit 4,5 měsíční border kolii x s vlčím špicem.Ona pořád někam odchazí nebo si jde hrát s druhým psem

ona je strašně divoká já nevím jak jí mám vycvičit neznáte nějaký metody nebo nějakou dobrou webovou stránku?

Nejlepší odpověď
rottwy

To určitě půjde :) je to ještě štěně, chce to trpělivost, nepůjde to samo :) nejlepší by bylo najít si nějaký kvalitní cvičák kde by vám pomohli :)

Další odpovědi
anonym

Cvicak necvicak … chce to duslednost a chvalit. Chvalit pri vsem , i pamlskama … co udela na vas povel. 🙂 -iv-

arygnoc

mít vaše starosti …

samicek333

Koukni na tyhle stránky: http://www.vyc­vikpsa.cz/

Tam můžeš svůj dotaz také napsat, mně už tam poradili. Ale myslím, že lepší by bylo dojít se psem do nějaké psí školy, já do jedné chodím, než jsem tam začala chodit, měla jsem úplně stejné problémy, ale oni mi pomohli toho psa vycvičit, dokonce tak, že s ním už zítra jdu na poslušností zkoušky, takže tu psí školu rozhodně doporučuji.

kamila44444

jestli ji učíš na vodítku.tak měj nějaké krátké,lehké vodítko (ne navinovací)a měj pejska u sebe,povol vodítko a musíš pejska upoutat pamlskem.(vždy mět u sebe dost pamlsků)a pokud si bude všímat jen pamlsku,tak později mu ho dát.Jestli pejska zaujme něco jiného,tak s ním jemně škubněte(neta­hejte!)-pejsek to bude brát jako za přetahovanou a bude si hrát..vlastně je to celé o čase,trpěli­vosti,pejskovi a hodně pochval.