ell222

Jak mám větu dvojčlennou jednoduchou znázornit graficky?

Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Malý chlapec čte pěknou knihu.
Pks Po Přs Pks Pt

Chlapec Po ------ čte Přs
o řádek níž
Malý Pks..........­....... knihu Pt

o řádek níž
.............­.........pěknou Pks

Spojíte šikmými čarami Po – Pks, Přs – Pt, Pt – Iks o úroveň níž.
Doplňuji:
Oprava překlepu – Pt – Pks o úroveň níž.

Chudste, dobře – přísudek slovesný = Přs.
Nemusí se už dělat šipky, ale stačí jen šikmé čáry.

Další odpovědi
chudst

Doufam, ze si to pamatuji dobre (jak jsem se dodatecne dival, k odpovedi Kerbera sedi, kdyztak prosim o opravu): http://chudst­.pjz.cz/odpove­di/rozklad_ve­ty.png (Ted jsem zpetne opravil podle Kerbera nazev prisudku, nepsala se drive jina zkratka? A je jedno, zda-li napisi, o jaky druh se jedna, dolu pod slovo anebo musi byt na radku spolu se slovem? Tohle jsem delal naposledy nejakych 7 let zpatky, uz si to nepamatuji, takze se za to omlouvam. Kazdopadne predpokladam, ze odpoved na to pomuze nejen me pameti, ale i anonymovi, proto tu otazku sem pisi.)

Dodam, ze sipkami znazornujete zavislost.