Avatar uživatele
pusinka50

Jak mám v meilu nastavit…

Mám 2 meilové adresy, jednu oficiální, druhou pod přezdívkou neoficiální. Problém je v tom, že mi na neoficiální adresu chodí pořád nevyžádaná pošta, čili spamy. Na oficiální adresu mi spamy nechodí, tam je to v pohodě. Nedělám už pomalu nic jiného, než při otevření neoficiální adresy zadávám různé filtry podle odesílatele. Tím chci říct, že filtr si nastavit umím, ale každý den jsou to minimálně 2 – 3 meily spamů. Co tím?
Doplňuji:
Děkuji za rady, ale zdůraznila jsem, že umím nastavovat filtry a a nevyžádanou poštu ukládat rovnou do spamu.
Mimochodem, žádný zavináč tam není, pošta je například od odesílatele „katy či lucy22“ apod.
Mám denně v poště několik těchto spamových meilů, ale jen na neoficielním meilu. Tento meil používám na internetu, když nechci prozradit svou totožnost. Na oficielní meil mi nevyžádáná pošta vůbec nechodí. Problém je v tom, že pokaždé má spamový meil jiného odesílatele.
Mám meil na seznam.cz a žádné možnosti jiného zabezpečení tam nevidím.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3811 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hippeace

spamy mají většinou pravidelné odesílatele dávej ty zprávy do spamu (mluvím o seznam.cz nevím jak to funguje jinde) a další email od tohoto odesílatele poletí rovnou do složky spam a nebo se dá příjem mailů u některých „služeb“ (spamerů) odhlásit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nastav si v mejlu (kde jej máš, centrum, seznam apod.) v nastavení – zabezpečení – blokování to co je za zavináčem. Př: brouk@pytlík.cz, nastav si tam v blokaci pytlík.cz a vše s adresou pytlik.cz jde do spamu. Tak to si nastav filtry. Můžeš to udělat i v poštovním klientu, ale budeš je mít stažený v poště i když ve spamu.
Doplňuji:
bližší popis v obr http://2i.cz/55b84963­b0

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

A jéje, seznam… Tamní spamové filtry mají naprosto nulovou účinnost. Jeden ze svých tří mailů na seznamu mám právě v procesu rušení a oba další jej budou následovat. Nahradil jej Gmail.
Pokud trváš na Seznamu, ještě je možnost, že budeš používat mailový klient v počítači, poštu nebudeš prohlížet přes webovou stránku, ale přes ten program. Spamové filtry mailerů bývají velmi dobré. Pokud nevíš, o kterých programech mluvím, jejich nejznámějšími zástupci jsou například Mozilla Thunderbird, Outlook Express ve starších Windows, v nových nahrazen programem Windows Mail, později Windows Live Mail, to ale asi moc lidí nepoužívá, a Outlook (bez „Express“) z balíku Office, to ale není prostý mailer, obsahuje i jiné funkce. Já jsem kdysi používal program Eudora, byl moc fajn, ale nepodporoval češtinu. Od jisté doby předělali Eudoru a je z ní reinkarnace Thunderbirdu.
Doplňuji:
mariohlas: nevím, kdes vzal tu informaci o max. velikosti příloh v Gmailu, ten podporuje velikost mailu do 25 MB, takže si Seznam s jeho 13 MB namaže na chleba… s rary to je pravda, to uznávám, v nejhorším si je nechám poslat na mail u někoho jiného nebo na úložiště typu uloz.to. A k mailovým klientům: přílohu, kterou otevřeš ve webovém rozhraní, si stejně musíš stáhnout k sobě na PC, tudíž na disk, takže nakonec to vyjde oproti mailovému klientovi nastejno. (Mimochodem Gmail u spousty souborů podporuje náhled, takže jej nakonec stahovat nemusíš.) Data v mailovém klientovi snadno zazálohuješ jinam; jakpak zazálohuješ obsah své schránky někde na mailserveru? Na seznamu mám schránky dlouho a už dvakrát se mi stalo, že „díky“ chybě na Seznamu mi část mailů nenávratně zmizela, ještěže ty schránky používám pouze jako kratochvílné, jinak bych zuřil.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mariohlas

Podobný problém jsem řešil před ~měsícem na 1 ze svých 2 schránek na Seznamu (zřejmě někdo z adresátů [snad mi pomůže náhoda a praskne to na něj] hrubě porušil Netiketu – viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­tiketa ). Použil jsem dále popsaný postup a mám od té doby pokoj. (Musím sice každou mailovou adresu, o kterou mám zájem, ukládat do Adresáře této své mail. schránky, ale není to moc pracné a vyplatí se to.) POPIS POSTUPU : Na horní liště klepni „Nastavení“ | klepni na „Filtry“ | zafajfkuj> „Filtr je aktivní“ | rozbal> „???“ | klepni na „Odesilatel není v mém adresáři“ | rozbal „Proveď tuto akci“ | klepni na „Smaž zprávu“ | klepni na „Uložit filtr“ | klepni na modré pole vpravo dole „Uložit a zavřít“. A JE VYMALOVÁNO ! Ty spamy si stejně můžete prohlédnout v Koši – smažou se automaticky (podle toho, jak si to nastavíte) při odhlášení | po 7mi dnech | po 30ti dnech. (Zajímalo by mne, zda to pomohlo i Vám, dejte prosím vědět.)
Nevím, proč „cochee“ tak chválí gmail a mailové klienty. Seznam (i Centrum) přepravuje přílohy v součtu <10 MB – to gmail ani omylem ; Seznam (i Centrum) přepravuje samorozbalitelné rary (i kdyby byly zaheslované – gmail odmítá i nezaheslované (asi proto, že je neumí automaticky profízlovat pro FBI). – Mailoví klienti zpravidla stahují maily na místní HDD (zabírá to tam hafo místa, a jedinou výhodu [pracovat s nimi offline] asi využívá málokdo). Já jich zkoušel několik, Thunderbird se mi zdál z nich nejlepší. Ale občas totálně zmršil formátování textu, a tak jsem se s ním rozloučil …

Doplňuji:
Doplňuji : Doporučuji si mazání Koše nastavit na „po 30ti dnech“. Pak máte 30 dnů času si prohlédnout ty maily, které vám „spamový filtr“ hodil do Koše, a pokud máte o některou adresu odesilatele zájem, vrátit příslušný mail do „Přijaté“ a jeho mailovou adresu uložit do Adresáře.

Upravil/a: mariohlas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Tak mně filtr na Seznamu naopak přijde velmi účinný
a na rozdíl od Gmailu nežádoucí e-maily opravdu smaže
(nedává je do spamu ani do koše).

Všechny kontakty, s nimiž si chceš psát si ulož do adresáře,
a pak nastav filtr, aby se smazaly všechny e-maily,
od odesilatelů, které nemáš v adresáři.

Všechny předchozí filtry můžeš smazat,
už je nebudeš potřebovat.
Doplňuji:
Vidím, že Mariohlas používá totéž.
Měla jsem si napřed pročíst dřívější odpovědi…

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek