pusinka50

Jak mám v meilu nastavit…

Mám 2 meilové adresy, jednu oficiální, druhou pod přezdívkou neoficiální. Problém je v tom, že mi na neoficiální adresu chodí pořád nevyžádaná pošta, čili spamy. Na oficiální adresu mi spamy nechodí, tam je to v pohodě. Nedělám už pomalu nic jiného, než při otevření neoficiální adresy zadávám různé filtry podle odesílatele. Tím chci říct, že filtr si nastavit umím, ale každý den jsou to minimálně 2 – 3 meily spamů. Co tím?
Doplňuji:
Děkuji za rady, ale zdůraznila jsem, že umím nastavovat filtry a a nevyžádanou poštu ukládat rovnou do spamu.
Mimochodem, žádný zavináč tam není, pošta je například od odesílatele „katy či lucy22“ apod.
Mám denně v poště několik těchto spamových meilů, ale jen na neoficielním meilu. Tento meil používám na internetu, když nechci prozradit svou totožnost. Na oficielní meil mi nevyžádáná pošta vůbec nechodí. Problém je v tom, že pokaždé má spamový meil jiného odesílatele.
Mám meil na seznam.cz a žádné možnosti jiného zabezpečení tam nevidím.

Odpovědi
hippeace

spamy mají většinou pravidelné odesílatele dávej ty zprávy do spamu (mluvím o seznam.cz nevím jak to funguje jinde) a další email od tohoto odesílatele poletí rovnou do složky spam a nebo se dá příjem mailů u některých „služeb“ (spamerů) odhlásit

anonym

Nastav si v mejlu (kde jej máš, centrum, seznam apod.) v nastavení – zabezpečení – blokování to co je za zavináčem. Př: brouk@pytlík.cz, nastav si tam v blokaci pytlík.cz a vše s adresou pytlik.cz jde do spamu. Tak to si nastav filtry. Můžeš to udělat i v poštovním klientu, ale budeš je mít stažený v poště i když ve spamu.
Doplňuji:
bližší popis v obr http://2i.cz/55b84963­b0

cochee

A jéje, seznam… Tamní spamové filtry mají naprosto nulovou účinnost. Jeden ze svých tří mailů na seznamu mám právě v procesu rušení a oba další jej budou následovat. Nahradil jej Gmail.
Pokud trváš na Seznamu, ještě je možnost, že budeš používat mailový klient v počítači, poštu nebudeš prohlížet přes webovou stránku, ale přes ten program. Spamové filtry mailerů bývají velmi dobré. Pokud nevíš, o kterých programech mluvím, jejich nejznámějšími zástupci jsou například Mozilla Thunderbird, Outlook Express ve starších Windows, v nových nahrazen programem Windows Mail, později Windows Live Mail, to ale asi moc lidí nepoužívá, a Outlook (bez „Express“) z balíku Office, to ale není prostý mailer, obsahuje i jiné funkce. Já jsem kdysi používal program Eudora, byl moc fajn, ale nepodporoval češtinu. Od jisté doby předělali Eudoru a je z ní reinkarnace Thunderbirdu.
Doplňuji:
mariohlas: nevím, kdes vzal tu informaci o max. velikosti příloh v Gmailu, ten podporuje velikost mailu do 25 MB, takže si Seznam s jeho 13 MB namaže na chleba… s rary to je pravda, to uznávám, v nejhorším si je nechám poslat na mail u někoho jiného nebo na úložiště typu uloz.to. A k mailovým klientům: přílohu, kterou otevřeš ve webovém rozhraní, si stejně musíš stáhnout k sobě na PC, tudíž na disk, takže nakonec to vyjde oproti mailovému klientovi nastejno. (Mimochodem Gmail u spousty souborů podporuje náhled, takže jej nakonec stahovat nemusíš.) Data v mailovém klientovi snadno zazálohuješ jinam; jakpak zazálohuješ obsah své schránky někde na mailserveru? Na seznamu mám schránky dlouho a už dvakrát se mi stalo, že „díky“ chybě na Seznamu mi část mailů nenávratně zmizela, ještěže ty schránky používám pouze jako kratochvílné, jinak bych zuřil.

mariohlas

Podobný problém jsem řešil před ~měsícem na 1 ze svých 2 schránek na Seznamu (zřejmě někdo z adresátů [snad mi pomůže náhoda a praskne to na něj] hrubě porušil Netiketu – viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­tiketa ). Použil jsem dále popsaný postup a mám od té doby pokoj. (Musím sice každou mailovou adresu, o kterou mám zájem, ukládat do Adresáře této své mail. schránky, ale není to moc pracné a vyplatí se to.) POPIS POSTUPU : Na horní liště klepni „Nastavení“ | klepni na „Filtry“ | zafajfkuj> „Filtr je aktivní“ | rozbal> „???“ | klepni na „Odesilatel není v mém adresáři“ | rozbal „Proveď tuto akci“ | klepni na „Smaž zprávu“ | klepni na „Uložit filtr“ | klepni na modré pole vpravo dole „Uložit a zavřít“. A JE VYMALOVÁNO ! Ty spamy si stejně můžete prohlédnout v Koši – smažou se automaticky (podle toho, jak si to nastavíte) při odhlášení | po 7mi dnech | po 30ti dnech. (Zajímalo by mne, zda to pomohlo i Vám, dejte prosím vědět.)
Nevím, proč „cochee“ tak chválí gmail a mailové klienty. Seznam (i Centrum) přepravuje přílohy v součtu <10 MB – to gmail ani omylem ; Seznam (i Centrum) přepravuje samorozbalitelné rary (i kdyby byly zaheslované – gmail odmítá i nezaheslované (asi proto, že je neumí automaticky profízlovat pro FBI). – Mailoví klienti zpravidla stahují maily na místní HDD (zabírá to tam hafo místa, a jedinou výhodu [pracovat s nimi offline] asi využívá málokdo). Já jich zkoušel několik, Thunderbird se mi zdál z nich nejlepší. Ale občas totálně zmršil formátování textu, a tak jsem se s ním rozloučil …

Doplňuji:
Doplňuji : Doporučuji si mazání Koše nastavit na „po 30ti dnech“. Pak máte 30 dnů času si prohlédnout ty maily, které vám „spamový filtr“ hodil do Koše, a pokud máte o některou adresu odesilatele zájem, vrátit příslušný mail do „Přijaté“ a jeho mailovou adresu uložit do Adresáře.

ivzez

Tak mně filtr na Seznamu naopak přijde velmi účinný
a na rozdíl od Gmailu nežádoucí e-maily opravdu smaže
(nedává je do spamu ani do koše).

Všechny kontakty, s nimiž si chceš psát si ulož do adresáře,
a pak nastav filtr, aby se smazaly všechny e-maily,
od odesilatelů, které nemáš v adresáři.

Všechny předchozí filtry můžeš smazat,
už je nebudeš potřebovat.
Doplňuji:
Vidím, že Mariohlas používá totéž.
Měla jsem si napřed pročíst dřívější odpovědi…